Hüseyin Aygün: 'Lice Planlı Bir Olay'

 > -

Hüseyin Aygün: 'Lice Planlı Bir Olay'

Hüseyin Aygün: 'Lice Planlı Bir Olay'

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Lice'de 1 kişinin öldüğü karakol protestosunun münferit değil, planlı bir olay olduğunu iddia etti.

Aygün, TBMM'de Hozat'taki fişleme iddialarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in bir soru önergesine verdiği cevapta, "Mülkiye müfettişlerince yapılan araştırma sonucunda, Hozat Kaymakamı Eren ile diğer ilgililer hakkında yapılacak bir işlem olmadığı sonucuna varıldı" ifadesini eleştirdi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu'nun konuyla ilgili çalışma yaptığını hatırlatan Aygün, Güler'in açıklamasının, komisyonun beyhude çalıştığını ortaya koyduğunu söyledi. Aygün, savcılık soruşturmasını da eleştirerek, bu soruşturmadan da sadece polisleri aklayan takipsizlik kararı çıkacağını belirtti.

Güler'in açıklamasının, savcılığı etkilemeye yönelik bir talimat olduğunu iddia eden Aygün, "Türkiye'de ne bir yargı, ne bir meşru devlet otoritesi, ne bir savcılık kurumu kalmadığı için Muammer Güler, at oynatmaya devam ediyor" dedi.

Dicle'deki olayın uyuşturucu trafiğinden kaynaklandığına yönelik açıklamalara ilişkin soru üzerine Aygün, "bunun saçma sapan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik" olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiLiceMuammer GülerTunceliTürkiye Büyük Millet MeclisiUyuşturucuolay
Görüş Bildir