Hüseyin Aygün'e Provokatif Mesaj

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hüseyin Aygün'e Provokatif Mesaj

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün polisler için ''insandan çok eşyaya benziyorlar'' sözlerine İçişleri Bakanı Muammer Güler'den sert tepki gelmesinden sonra Aygün'ün Facebook hesabına ilginç bir mesaj geldi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nda Terörle Mücadele Polisleri için kullandığı "İnsandan çok eşyaya benziyorlar" sözleri önce "eşşek" olarak algılandı.

Aygün, komisyonda "eşşek" değil, "eşya" dediğini belirttikten sonra, Facebook hesabında bu konuya açıklık getirdi.

Aygün, "sözde polislere "eşek" demişim! Terörle Mücadele Polisleri ile ilgili "eşyaya benziyorlar" sözlerimi bu defa manşet yapmışlar! Bu cümle Nazım Hikmet’e ait bir şiirdendir! Kendisini yargılayan mahkeme heyetine “İnsandan çok eşyaya benziyorlardı” der Nazım" sözleriyle Nazım Hikmet'ten alıntığı yaptığını yazdı.

Medyada Hüseyin Aygün ile ilgili bu haberle yer alırken, İçişleri Bakanı Muammer Güler'e İçişleri Bakanlığı'nın, "Valiler Buluşması"na gelişinde gazetecilerin CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün polislere yönelik "eşyaya benziyorlar" sözlerine hatırlatıldı.

Güler sert konuştu

"Güvenlik güçlerinin ne işe yaradığını sorgulayanlara elbette verecek bir cevabımız var" diyen Güler, "Polisimizin moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür beyanların hangi amaçla yapıldığını ve kime hizmet ettiğini de çok iyi biliyoruz" dedi.

Söz konusu beyanlar nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kurumsal anlamda suç duyurusunda bulunacağını da belirten Güler, "Ayrıca münferiden de bu beyanları nedeniyle dava ve tazminat talebinde de arkadaşlarımız bulunacaktır. Bu konuda hassas davranılmasını istirham ediyorum. Polisimizle ilgili bu tür eleştirileri kabul etmenin mümkün olmadığını, bu eleştirilerin insani boyutunun da bulunmadığını buradan ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Provokatif mesaj

Muammer Güler'in bu sözlerinin hemen ardından Hüseyin Aygün'ün Facebook hesabında paylaştığı bir duyurunın altına çok ilginç bir yorum yapıldı.

Ankara'daki patlamayı gerçekleştiren DHKP-C'li Ecevit Şanlı'nın ismi verilerek, "Hüseyin abi bugün bir kardeşimizi Ecevit Şan'lıyı haklı davamız uğruna kaybettik. Desteklerinizi bekliyoruz. Biliyorsunuz sizi çok severdi biliyorsunuz" mesajı yer aldı.

Böyle bir yorumun yapıldığını yine Facebook hesabında duyuran Hüseyin Aygün ise İçişleri Bakanı Muammer Güler'in kendisiyle ilgili sözlerine tepkisini diye getirerek, Güler'in kendisini hedef gösterdiğini belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiFacebookManşetMuammer GülerTunceliTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir