Hürriyet'ten Yüz Kızartıcı Tecavüz Manşeti

-

Hürriyet'ten Yüz Kızartıcı Tecavüz Manşeti

Hürriyet'ten Yüz Kızartıcı Tecavüz Manşeti

Hürriyet Gazetesi, sosyal sorumluluk gerektiren kimsesiz bebeklerle ilgili bir haberi 'Tecavüz Bebekleri' manşetiyle vererek, gazetecilik kariyerinin yüz kızartıcı durumlarından birine daha imza attı.

Geçtiğimiz günlerde ‘başörtülü penguen’ haberiyle büyük bir hataya imza atan Hürriyet Gazetesi bu hafta da benzer bir hataya imza attı. Üstelik bunu sosyal sorumluluk adı altında yaptı!

Hürriyet Gazetesi, bugünkü Pazar ekinde Şeyh Zayed Çocuk Yurdu'ndaki çocuklarla ilgili geniş yer ayırdığı bir haberi 'Tecavüz Bebekleri' başlığı ile duyurdu. Buraya kadar herşey normal. Anormal olansa bu bebeklerin fotoğraflarını Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne uymayarak yayınlamaktan imtina etmemesi!

Oysa Bebek dahi olsa bu ocukların gelecekte zarar görmemeleri için Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 16. maddesine göre "Hiçbir çocuğun özel yaşantısına aile, konut ve iletişimine keyfi ya da haksız bir biçimde müdahale yapılamayacağı gibi, onur ve itibarına da haksız olarak saldırılamaz. Çocuğun bu tür müdahale ve saldırılara karşı yasa tarafından korunmaya hakkı vardır."

Bu ilkeyi hiçe sayan ve bu çocukların yüzünü yayınlamaktan geri durmayan ve "asıl tecavüzcü kim" sorusunu hak eden haberle ilgili twitterde yazılan bazı tweetler şunlar:

Hürriyet'in sürmanşetinde yer alan haberin ekran alıntısı:

(NOT: Hürriyet Gazetesi'nde sansürsüz yayınlanan resimleri Yazete.com olarak biz blur hale getirip sansürledik.)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tecavüz
Görüş Bildir