Hürriyet ile Yolları Ayrılan İsmet Berkan: 'Neden Bilmiyorum, Cem Küçük'e Sorarsınız'

 > -

Hürriyet, köşe yazarı İsmet Berkan ile yollarını ayırdı. Kararı ilk olarak  Cem Küçük sosyal medya üzerinden duyurdu. Berkan iddiayı doğruladı ve ekledi: "Evet Hürriyet’le yollarımızın ayrıldığı doğrudur. Bunun adına tam anlamıyla kovulma diyebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmalı bir şekilde saygılıca yol arkadaşlığımıza son verdik.”

İsmet Berkan'ın Hürriyet'teki işine son verilmesini ilk olarak Cem Küçük, sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu. Küçük tweetinde "Aydın Doğan, İsmet Berkan'ı da kovmuş. Doğan'ın kendi şahsi tasarrufudur. Siyasi bir sebebi yok bu kovmanın.." ifadelerini kullandı.

Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Berkan, iddiayı doğrulayarak, “Evet Hürriyet’le yollarımızın ayrıldığı doğrudur. Bunun adına tam anlamıyla kovulma diyebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmalı bir şekilde saygılıca yol arkadaşlığımıza son verdik” dedi.

"Nedenini ben de bilmiyorum"

Aydın Bey mi sizi gönderdi” sorusunu, “Sayın Aydın Doğan’la görüşmeyeli belki de en az üç yıl olmuştur. Bu kararı kim neden verdi inan ben de bilmiyorum” diye yanıtlayan Berkan, neden işten atıldığını bilmediğini de söyledi.

"Detayları da Cem Küçük’e sorarsınız"

“Yazılarınızla ilgili bir sıkıntı mı söz konusu oldu” sorusuna da Berkan şu yanıtı verdi: “Bunu ben de bilmiyorum. Detayları da Cem Küçük’e sorarsınız. Madem her şeyi biliyor. Her şey daha çok yeni. İlerleyen günlerde öğreneceğim. Hürriyet’i seviyordum, gazeteme ve karara da saygım sonsuz.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir