Hurda Araç Parçalarıyla Go Kart Arabası Yaptı

-

Hurda Araç Parçalarıyla Go Kart Arabası Yaptı

Hurda Araç Parçalarıyla Go Kart Arabası Yaptı

Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı İmamlı Köyü’nde oturan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü Hazırlık sınıfı öğrencisi 20 yaşındaki Özgür Gökay, kendi imkanlarıyla 4 kişilik go kart aracı yaptı.

Silifke’de Anadolu Lisesi’ni birincilikle bitirip ODTÜ’ye giren Özgür Gökay, go kart aracı yaparken hurda ve eski arabalardan temin ettiği malzemeleri kullandı. 4 kişiyi rahatlıkla taşıyabilen araç, arazi şartlarına elverişli, benzin, akü ve piknik tüpü ile de rahatlıkla çalıştırabiliyor. Araba üretimine ve yapımına hevesli olduğunu ve bu konuda önemli projelerinin olduğunu belirten Gökay, “Bu arabayı yapmaya ilk olarak 8’inci sınıfta okurken düşünüp karar verdim. O dönem başladım çalışmaya ancak ilk yıl istediğimi alamadım tam olarak, tecrübesizliğimden dolayı. Daha sonra geliştirdim. Boş zamanlarımda, tatillerimde bu arabaya odaklandım. Daha çok hobi amaçlı uğraştım. En son bu hale geldi. İnşallah bölümümü bitirdikten sonra daha gelişmiş bir şeyler düşünüyorum” dedi.

Ailesinin de çalışmalarına destek verdiğini belirten Özgür Gökay, okulunu bitirdiğinde otomobil üretiminde önemli projeler yapmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtMersinOrta Doğu Teknik Üniversitesi
Görüş Bildir