Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Desco Depo Otomasyonu Çözümleri

2 dakikada okuyabilirsiniz

http://www.desnet.com.tr/depo-otomasyonu

http://www.desnet.com.tr/depo-otomasyonu

Deponuz, stoğunuz en önemli gücünüz. Ama bu gücünüzü ne kadar yönetebiliyorsunuz? Ne kadar iyi biliyorsunuz? Muhasebe programınızdaki envanteriniz, gerçek stokla ne kadar örtüşüyor?

İşler bir şekilde yürürken, satışlar ne kadar devam ederken çok fazla önemsemediğimiz, sorun olarak görmediğimiz bu konu; aslında en büyük gücümüzü de elimizden alıyor. Deposu, stoku bir şirketin en temel kaynağıdır, bu kaynağı çok iyi yöneten bir sisteminiz yoksa, geminiz hep su alır.

desco Depo Otomasyonu deponuzu sistematik hale getiriyor, muhasebe yazılımınızla entegre bir şekilde, sipariş alma metodunuzu da profesyonel hale getiriyor. Artık deponuzu “yönetebileceksiniz”

desco, hızı ve güvenliği birleştirir ve bu iki kavrama odaklanır. Hem hataya müsaade etmeyen bir sistem, hem de çok hızlı bir depo sirkülasyonu oluşturabilmek mümkündür, desco uzmanlığıyla

Seri Numaralı Ürün Takibi, FIFO Takibi, Adresleme Özelliği, Lot/Parti takip, Değişken ürün niteliklerine göre takip, Garanti Süresi Takibi gibi özellikleri barındıran desco depo raporlamalarıyla da size tüm şirketinizin depo, sipariş, stok sirkülasyonunuzu tek bir sayfada okuyabilme ve yönetebilme gücü veriyor.

Depoların en büyük zorluklarından biri de insana bağımlılıktır. Depo sorumlusu , özellikle de uzun süredir şirketinizin çalışanı ve deponun sorumluluğunu yürüten kişiyse, birçok şey onun bilgisi ve alışkanlıkları üzerinden işlemeye başlar. Şirketler için de en büyük sorunlardan biri insana bağımlı çalışma yöntemidir.

Depocunuzun hasta olması, izne çıkması ya da işten ayrılması bütün deponuzu karıştıracaksa, işleyişiniz aksayacaksa bu çok ciddi bir risktir.

desco, Depo El Terminalini eline alan her çalışanın bir uzman depocu olmasını ve bir günde tüm depoya hakim olmasını sağlıyor.

desco’dan önce yıllık ya da 6 ayda bir yapılan sayımlarınız vardı. Bu sayımlar size sadece o anın sayımını verir, bu bilgiler üç gün sonra karışmaya başlardı. Çünkü sistematik yoktu.

Artık her gün, her an sayım halindesiniz. Elbette dönemsel sayımları yine yapacaksınız ama artık stoğunuz sürekli olarak doğru yanıtı verecek size.

Kritik stok seviyesi önemlidir ancak binlerce kalem üründe kritik stoğu manuel olarak tutmak mümkün değildir. desco’yu bir kez tanımlarsınız, o size kritik stok seviyesine düşen ürünleri otomatik olarak gönderir, böylece ürünü sattıktan sonra depoya dönüp “Ürün kalmamış” cevabıyla müşterinize mahcup olmazsınız ya da üretiminiz küçük bir eksikten dolayı yavaşlamaz.

Barkodlu, ambalajlı, raftaki ürünlerin takibi biraz daha kolay. Bir de üretime verilen hammadde, çıkan yarı mamül ve mamülü kontrol altında tutmak ve üretime günlük girdi çıktıyı takip etmek konusu var ki bu da desco’nun sunduğu faydalardan biri.

Eski bir ticaret deyişi “Mal satarken değil, alırken kazanılır” der. Dolayısıyla sipariş takibi ve depo çıkış gibi sipariş kontrollü giriş/çıkış işlemleri ile kusursuz-hatasız mal kabul/sevkiyat yapmak da çok önemlidir. Unutmayınız, bir zincir en zayıf halkası kadar kuvvetlidir.

Gerçek FIFO (İlk giren, ilk çıkar) uygulaması ile depoda süresi geçmiş ürün maliyetinizi en aza indiren desco birçok yönden kazandırıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir