HSYK, Attığı Tweetler Nedeniyle İnceleme Başlattı!

 > -
Abone ol
HSYK, Attığı Tweetler Nedeniyle İnceleme Başlattı!

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Zekeriya Öz’e Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı inceleme başlattı. HSYK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e ait twitter hesabından 16 Temmuz 2014 tarihinde yapılan açıklamalardan dolayı adı geçen Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatılmıştır."

Zekeriya öz şu tweetleri atmıştı

  • Bazıları ihanet şebekesi sakızını durmadan çiğniyor. Asıl İhanet şebekesi milletin parasını çalanlar ile çaldığı parayı sıfırlayanlardır.

  • Devletin içindeki ihanet şebekesi, hırsızı uğursuzu, ihaleye fesat karıştıranı ve rüşvetle iş alanı yakalayan kamu görevlileri değildir.

  • Asıl ihanet şebekesi, devletin imkanlarıyla yetimin parasını devletin parasını çalıp hocalardan fetva alarak kara parayı Aklayanlardır.

  • Hırsızlığı ortaya çıkarıp hiç bir beklentisi olmayan devlet görevlilerini ihanet şebekesiyle suçlayanlar hırsızlığını örtme gayretindedir.

  • Son asırda kimse diktatörlüğe özenmesin.SonuSaddam gibi Kaddafi gibi olacaktır. Kim olursa olsun hukuksuzluğu benimseyen hesabını verecektir

  • Zorbalıkla devlet yönetmeye kalkanların acı sonlarını bilmeyen yoktur, demokrasi ve hukuk çağında Tiranlığı savunanlar yalaka ve yobazlardır

Zekeriya Öz'den yeni açıklama
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun hakkında inceleme kararı aldığı Savcı Zekeriya Öz, kararın açılanmasının ardından şahsi twitter hesabından bir açıklama daha yaptı. Savcı Öz şunları yazdı:

 Bağımsız yargı hem devletin hem de milletin teminatıdır. Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde ferdi ve menfaatçi yönetim diktatörlüğe dönüşür

CNNTürk

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir