HootSuite Evernote Sosyal Medyada Genişliyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

HootSuite Evernote Sosyal Medyada Genişliyor

HootSuite Evernote Sosyal Medyada Genişliyor

Vancouver merkezli HootSuite, platformunda desteklenen sosyal ağlara üç yeni isim daha ekledi. Artık Evernote, Storify ve Zendesk için de uyumlu ek yazılımlar mevcut olacak böylece kullanıcılar Twitter ve Facebook’taki içerikleri harici üçüncü parti uygulamalara gönderebilecekler. Önceden de olduğu gibi,dünya çapında beş milyona yakın kullanıcıya sahip HootSuite’in uygulama serisi ücretsiz.

2011’deki kuruluş amacı “öncelikle sosyal ağlardaki akımları içeride toplamak” olan HootSuite artık “yeni işlevselliği bir adım öteye taşıyarak müşteri hizmeti, CRM ve yayınlama gibi alanlara da hakim olmayı hedefliyor” ve böylece Oracle ve Salesforce gibi rakipleriyle arayı kapamayı hedefliyor.

Bu atılım HootSuite’in sosyal veri yönetim platformu olma iddiasını güçlendirirken, sosyal medya galaksisinde kendinden nasıl bahsedildiğini öğrenmek isteyen veya hedef kitlesiyle etkileşime geçmek isteyen şirketler için akla gelecek ilk durak olmasını kolaylaştıracak.

Bir arşivleme ve not alma uygulaması olan Evernote, kullanıcılara metin, web sayfası, görsel, ses notu ve daha fazlasını kaydetmeye imkan sağlarken, uygulama eklentisi bu listeye sosyal medya mesajlarını da ekliyor. HootSuite uygulama rehberine eklenmesi beraberinde iki farklı işlev daha getiriyor; bunlardan ilki sosyal medya içeriklerinden sade ve kolayca not yaratmak diğeri ise akışlar içerisinde alınan notları düzenlemek ve istenildiğinde diğer sosyal ağlarda paylaşmak.

TNS’in hazırladığı rapora göre bir ürünle ilgili sorun yaşayan tüketicilerin %71’i internete başvururken, tüketicilerin %62’si şimdiye dek müşteri hizmetleri için sosyal medyayı kullanmış. Sosyal medya odaklı destek ekiplerine artan ihtiyaca cevap veren Zendesk uygulama eklentisi bulut bazlı yazılımı sayesinde, Twitter ve Facebook akışlarında yer alan yorumlara aynı sosyal ağ üzerinden kısa sürede ve etkili şekilde cevap vermeyi sağlıyor. 140 karakterden daha uzun ya da gizlilik gerektiren yanıtlarda ise kullanıcının talebine karşılık vermek içinsohbet çevrimdışı hale getirilebiliyor.

Storify eklentisi sayesinde kullanıcılar eskisi gibi kopyala/yapıştır yapmak yerine, Twitter ve Facebook akışındaki içerikleri alarak websitesi veya bloglarda paylaşılacak metinler haline dönüştürüyor.

TechCrunch‘a konuşan HootSuite CEO’su Ryan Holmes “işlevselliği bir üst seviyeye çıkarmak için eklenti imkanı ekleyerek HootSuite paneli ve diğer harici uygulamalar arasındaki etkileşimi artırmaya karar verdik” derken sözlerine “HootSuite ve entegre edilen uygulamaları arasındaki sıkı ilişki her iki tarafında gücüne güç katıyor” şeklinde devam ediyor.

Üyelik gerçekleştiren her yeni kullanıcının %15’i, ilk haftada en az bir uygulamayı daha eklemiş. Şu ana kadar en popüler uygulamalar ise YouTube ve Instagram.

Evernote, Storify ve Zendesk’in ilk üç eklenti olarak seçilmesinin sebebi ise Free, Pro ve Enterprise segmentlerindeki mevcut kullanıcılardan gelen istekler.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFacebookInstagramSosyal MedyaTwitterYoutubeweb
Görüş Bildir