Hollywood Filmleri Türkiye'yi Tanıtacak

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hollywood Filmleri Türkiye'yi Tanıtacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2023'e kadar turizmi 5'e katlayacak yol haritasını belirledi. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye'nin zenginlikleri tüm dünyada reklamlarla tanıtılacak. Türkiye sadece deniz turizmi değil, sağlık turizminden golf turizmine, kış turizminden yayla turizmine kadar birçok alanda kendini gösterecek. Bu sayede Türkiye'ye 4 mevsim turist gelişi sağlanarak döviz girdisi sağlanacak.

TURİST 5'E KATLANACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde 'Turizmi 3'e katladık' demesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu sayıyı 2023'e kadar 5'e katlayacak stratejik plan geliştirdi. Buna göre, Türkiye 2023 yılında yılda nüfusu kadar turist çekmeyi ve dünyada en çok ziyaret edilen ülkeden biri olmayı hedefliyor. Buna göre 10 yıl sonra Türkiye yaklaşık 70 milyonun üzerinde turist ve 60 milyar dolar sıcak para girişiyle cari açığın tamamını kapatacak. Stratejik plana göre, tanıtım ve reklama ağırlık verilecek. Bunun için öncelikle dünyaca ünlü sinema filmlerini kullanmayı planlayan Bakanlık, bu filmlerin Türkiye'de çekilmesi için sektöre bir takım teşvikler verilecek. Bu teşvikler sayesinde dünyanın her yanındaki milyarlarca insanlara sinema sayesinde rahat bir şekilde ulaşarak bir nevi Türkiye'nin reklamını yapmış olacak.

DUBAİ MODELİ OTELLER

Öte yandan kamu-özel sektör ortaklığına da gidecek olan Bakanlık, Dubai modelini uygulayarak turizm bölgelerinde yapılacak otellerin eşsiz ve dünyada başka örneği olmayan mimari özelliklere sahip olmaları için özel sektöre teşvikler verecek. Bu otellerin dünya çapında reklamını ve tanıtımını yapacak.

AYFER MALLI / ANKARA

Yenişafak

Haberin Tamamı İçin:

Fotoğraf: Dragan Todorović

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanDövizDubaiGolfRecep Tayyip ErdoğanSinema
Görüş Bildir