Hollanda Meclisi'nde Arif Sağ Hakkında Soru Önergesi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Arif Sağ'a Çok Ayıp Ettiler

Arif Sağ'a Çok Ayıp Ettiler

Yeşil pasaport sahibi Sağ, ilk olarak geçen perşembe günü prova için Hollanda başkentine geldi.

Provanın ardından o geceyi Hollanda 'da geçirip cuma akşamı konser vermek üzere Türkiye 'ye dönen oyuncu, önceki gün THY uçağıyla 11.40 'ta yeniden Amsterdam 'a indi. Sağ, üç gün önce sorunsuz geçtiği pasaport polisi sorgusunda konserle ilgili belgeleri ve diğer evrakı eksiksiz olmasına rağmen bu kez bekletildi. İtiraz etmesi üzerine Hollanda polisi Sağ 'ı sorgu odasına aldı ve burada da uzun süre bekletti. Tepki gösteren Sağ, Hollanda 'ya giriş yapmaktan vazgeçip aynı uçakla Türkiye 'ye döndü.

Haberin Tamamı İçin:

Arif Sağ: "Bu resmen ırkçılıktır" CNN TÜRK Video

Türkiye ilişkilerinin 400. yılı nedeniyle verilecek konser için gittiği Amsterdam'da, pasaport polisinin uygulamasını protesto ederek, havalimanından geri dönen Arif Sağ, CNN TÜRK'e konuştu. Sağ, gösterdiği konser afişinin polisler tarafından suratına fırlatıldığını belirterek "Bu resmen ırkçılıktır" dedi. Sağ, "Bu ciddi bir olaydır. Bugün benim başıma gelen yarın başka...

Haberin Tamamı İçin:

Milletvekili: Bu bizim rezilliğimiz

Kültür ve Sanat Vakfı KULSAN’ın organize ettiği Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerde 400’üncü yıl etkinlikleri çerçevesinde vereceği konser için Amsterdam’a gelen Arif Sağ’ın, yeşil pasaportuna rağmen Hollanda polisi tarafından sorguya çekilmesine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Olay konusunda 150 sandalyelik meclisteki Hollandalı milletvekillerinden Sosyalist Parti’li (SP) Harry van Bommel, konuyu meclise taşıyarak Hollanda Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal’in Arif Sağ’dan özür dilemesini istedi. Arif Sağ’ın sorgu odasına çekilmesini ‘Hollanda’nın rezilliği’ olarak değerlendiren ana muhalefet İşçi Partisi (PvdA) milletvekillerinden Fas kökenli Ahmed Marcouch ise konuya açıklık getirilmesi için bugün meclise bir soru önergesi vermesi bekleniliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KonserTürk Hava YollarıVanolay
Görüş Bildir