Hollanda'da Yüzlerce Kişi Gözaltına Alındı, Eindhoven Belediye Başkanı 'İç Savaş' Uyarısında Bulundu

 > 
27PAYLAŞIM

Hollanda'da, Kovid-19 salgınıyla mücadele için uygulanan tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlamalarına karşı Amsterdam ve Eindhoven kentlerinde düzenlenen protestolarda arbede çıktı. Polis, pazar günkü eylemlerde 150’den fazla göstericiyi gözaltına aldı.

Amsterdam'daki Müzeler Meydanı'nda, Kovid-19 tedbirlerini protesto etmek için toplanan yüzlerce kişinin gösteri yapmasına izin verilmedi.

Polis, eylemcilere gösterinin izinsiz olduğu uyarısını yaptıktan sonra tazyikli suyla müdahalede bulunurken, burada 100’den fazla kişi gözaltına alındı.

Amsterdam Belediyesinin Twitter'dan yaptığı açıklamada, gösterinin izinsiz olduğu hatırlatılarak, göstericilerin protesto hakkını kötüye kullandığı ifade edildi.

Eindhoven'da 55'ten fazla kişi gözaltına alındı.

Eindhoven kentindeki 18 Eylül Meydanı'nda toplanan göstericilere de atlı ve zırhlı polisler, polis köpekleri ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Göstericiler, polise havai fişek ve golf toplarıyla karşılık verdi.

Bazı protestocuların yaralandığı eylemde 55'ten fazla kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Göstericilerin raylarda yürümesi nedeniyle tren seferlerinin bir süreliğine durdurulduğu kentte, istasyonlardaki bazı dükkanlar da yağmalandı.

Kovid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında dün, ülke genelinde 21.00-04.30 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması başlatılmıştı.

Eindhoven Belediye Başkanı'ndan 'İç savaş' uyarısı.

Hollanda’nın önemli ve büyük şehirlerinden Eindhoven’da yaşanan olaylardan sonra açıklama yapan belediye başkanı John Jorritsma “Korkarım bu şekilde devam edersek, iç savaşa sürükleniriz, gerekirse askeri müdahale için çağırırım” dedi.

80 Yaş Üzeri Vatandaşların Aşılanmasına Bugün Başlanıyor - onedio.com
80 Yaş Üzeri Vatandaşların Aşılanmasına Bugün Başlanıyor - onedio.com
Erdoğan: 'Şu Anda CHP'de Tek Adamcağız Siyaseti İşliyor' - onedio.com
Erdoğan: 'Şu Anda CHP'de Tek Adamcağız Siyaseti İşliyor' - onedio.com
Hizbullah'ı Övüp, Gaffar Okkan'a Küfür Edenler Okul Müdürü Çıktı! - onedio.com
Hizbullah'ı Övüp, Gaffar Okkan'a Küfür Edenler Okul Müdürü Çıktı! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir