Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hodri Meydan: Soruları Adım Adım Cevaplayarak Alınması İmkansız Olan Kaleyi Fethedebilecek misin?

-

Ortaçağın en güçlü krallıklarından birinde büyük bir komutansın. Son dönemde kazandığın büyük zaferlerden dolayı kralla aran çok iyi. Kral çok yaşlı ve erkek çocuğu olmadığı için varisi yok ve sen kralla ilişkini daha da ilerletip seni oğlu gibi görmesini istiyorsun. Tam da bu sırada kral sana bir görev veriyor: Ülkenin doğu sınırında düşman krallığa ait "Beylerli" adında bir kale var ve bu kale konumu dolayısıyla çok önemli. Kral bunu çok iyi biliyor ve en güvendiği komutanlardan birine yani sana Beylerli kalesini en kısa sürede fethetme görevini veriyor!

Ne yapacaksın?

Kaleye doğru yola çık
Kale kumandanına elçi gönder

Krallığının en iyi elçilerinden birine durumu anlattın ve elçi kaleye gitmek üzere yola çıktı. Şimdi ona bir talimat vermen gerekiyor. Elçiye ne diyeceksin?

Sert konuş ve eğer kaleyi terk etmezsen gelip alırız de
Yumuşak bir dille konuş ve kalenin savaşılmadan bırakılmasını talep et

Elçin geri döndü ve çok güzel karşılandığını söyledi. Kale kumandanı senin krallığının gücü karşısında hiçbir şey yapamayacağını söyledi ve senden biraz zaman istedi.

Ona biraz zaman ver
Seni oyalıyor olmalı, zaman verme ve sefere çık!

Çok iyi diplomasi yapıyorsun! Kumandana zaman vermen işe yaradı, kumandan kaleyi gelip alabileceğini ve kendisinin de senin krallığına katılacağını söyledi. Ama bir şartı vardı! Ona güvenmen ve sadece atlılarla hızlıca kaleye gitmen!

Kumandana güven ve atlılarını alıp hemen yola koyul
Ona güvenme ve tüm ordunla yola çık

Elçin sert bir şekilde taleplerini iletti. Kale kumandanı bunu küstahça buldu ve sana gönderdiğin elçinin kellesini yolladı! Onurlu bir komutansın ve yapabileceğin tek bir şey var!

Askerlerini topla ve kaleyi kuşatmak üzere yola koyul

Kaleye doğru yola çıktın, önündeki tüm düşman kuvvetleri senin geldiğini öğrenince yolundan çekildiler. Ancak birkaç gün sonra önüne doğal bir düşman çıktı! Yolunda devasa bir çöl vardı ve bu kadar büyük bir orduyla bu çölü aşman pek mümkün değildi :(

Cesur ol ve yoluna çölden devam et!
Risk alma, çölün etrafından dolaş

Yoluna senin ordundan 2 kat daha fazla sayıda askere sahip bir düşman ordusu çıktı. Şimdi ne yapacaksın?

Düşman kalabalık olabilir ama senin askerlerin onları yenebilir, orada kal ve savaş
Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktadır, ardına bakmadan kaç!

Cesur davrandın ve çöle girdin, ancak hava koşulları beklediğinden daha kötü çıktı, askerlerin morali çok bozuk. Çölün hemen yanında büyük bir kasaba var, orada birkaç gece geçirip güç toplayabilirsin.

Köye git ve orada birkaç gece geçir
Askerleri umursama ve yoluna devam et

Yoluna devam ettin birkaç gün daha ilerledikten sonra bu defa su sıkıntısı baş gösterdi. Birkaç askerin susuzluktan öldü ve ordunun morali tamamen çöktü. Bu sefer başka bir şehre yakınsın, oradan su ve erzak tedarik edip yoluna devam edebilirsin.

Su ve erzak depolamak için şehre git
Her şeye rağmen çölde ilerlemeye devam et

Her türlü zorluğa rağmen cesur davrandın ve çölü aştın! Bu zorlu yolculuğu bitirdin ve kaleyi kuşatma altına aldın! Şimdi vereceğin kararlar çok daha önemli, ne yapacaksın?

Kalenin kendiliğinden teslim olması için bir süre bekle
Kendine güven ve kaleye saldır!
Kale kumandanını öldürmesi için bir suikastçı gönder

Kalenin kendiliğinden düşmesi için beklemeye başladın birkaç hafta bekledikten sonra hava koşulları kötüleşti. Hava koşullarından dolayı bazı askerlerin hastalandı ve ölenler oldu.

Daha fazla bekleme ve kaleye saldır!
Kale kumandanını öldürmesi için suikastçı gönder
Çölü geçerken yaptığın gibi kararlı ol ve beklemeye devam et

Kararlılığını gösterdin ve beklemeye devam ettin. Fakat hava koşulları iyice kötüleşti ve ordunda ölümler arttı. Geri dönmekten başka çaren kalmadı.

Geri dön

Suikastçın yakalandı ve kellesini surlardan aşağıya attılar. Bütün askerlerinin morali bozuldu ve bu seni çok sinirlendirdi. Şimdi ne yapacaksın?

Suikastçını öldürdüler! Hemen saldırı hazırlıklarına başla ve kaleyi fethet!
Bu durumda kaleyi fethedemezsin, ölmek istemiyorsan geri dönmelisin
Bir suikastçı daha gönder

Gönderdiğin suikastçı kumandanı öldüremedi ancak kumandanının sağ kolunu kesti! Bu kalede büyük bir karışıklık yarattı ve ordunun morali yükseldi!

Fırsatı değerlendir ve kaleye saldır!
Bu şekilde daha fazla dayanamazlar teslim olmalarını bekle
Kumandanı öldürmek için son bir suikastçı daha gönder

Kalenin kendiliğinden düşmesi için beklemeye başladın. Her şey yolunda gidiyordu taa ki onları kurtarmaya gelen bir düşman ordusunu görene kadar!

Onurunla savaş!
Bu kadar büyük bir orduyu alt edemezsin, kaçmayı dene

Suikastçın görevini başarıyla yerine getirdi ve kale kumandanını öldürdü. Kale halkı iyice panik oldu ve kalede tam bir kaos ortamı var. Her şey senin lehine gidiyor, peki ya şimdi ne yapacaksın?

Artık zamanı geldi, saldır ve kaleyi fethet!
Hiçbir şeyi riske atma, beklersen zaten kale düşecek

Askerlerinin birçoğunu ölüme terk etsen de sen kaçmayı başardın! Şimdi önünde iki seçenek var:

Kendi krallığına dön ve krala yaşadıklarını anlat
Kral seni affetmeyebilir, bir köye yerleş ve yeni bir hayata başla

Esir düştün!

s229.photobucket.com

Kale kumandanına güvendin ve atlılarınla yola koyuldun. Birkaç gün içinde kaleye ulaştın. Kumandan dışarı çıkıp seni karşıladı. Her şey planlandığı gibi gidiyordu, taa ki kale kapısından içeri girerken etrafınızı saran askerleri görene kadar. Tuzağa düşmüştün, askerlerini öldürüp seni bir zindana attılar!

Sefil bir hayat süreceksin!

Kale kumandanını beklemekle yeterince zaman kaybetmiştin zaten, tüm orduyla yola koyulman ise bunun tuzu biberi oldu. Sen daha yolu yarılayamamışken ne başka bir krallığın orduları kaleyi fethetti. Başarısız oldun, komutanlığın elinden alındı. Artık sıradan bir savaşçısın 🐥

Bozguna uğradın!

Çok erken davrandın ve çöl koşullarından yeni çıkmış  yorgun askerlerinden hemen saldırmalarını istedin. Askerlerinin kötü durumda olduğunu fak eden kale kumandanı kalesindeki küçük bir atlı birliğini üzerine yolladı. Senin askerlerinin üçte biri kadar bile kalabalık olmayan atlılar, bir askerini dahi canlı bırakmadı. Sana ne mi oldu? Kaçmaya çalışırken bir düşman askeri tarafından öldürüldün.

Bozguna uğradın!

Onurlu bir hareket yaptın ve elçini hunharca katleden kumandanı yaşatmamaya and içtin. Ancak kale düşündüğünden çok daha iyi korunuyordu ve ordunun morali pek iyi değildi. Hiç beklemediğin bir anda kaleden çıkan atlılar askerlerinin üzerine hücum etti. Sen onurlu bir komutandın, onlarla en ön safta çarpıştın ancak direnmen pek uzun sürmedi, kısa sürede seni öldürdüler. Ama olsun, sen onurunla öldün!

Bozguna uğradın!

Fırsatı değerlendirdin ve saldırdın. Her şey senin lehineydi, surların büyük bölümünü harap etmiştin ve orduna kaleye girme emri verdin. Askerlerin ilerlemeye başladı ve hiçbir engelle karşılaşmadılar. Taa ki yıkılmış surlardan içeri girene kadar! Bir anda düşman atlıları askerlerinin çevresini sardı ve iyi bir stratejiyle neredeyse tüm askerlerini öldürdüler. Sen de kaçmaya çalışırken bir düşman okçusu tarafından vuruldun 😔

Kral kelleni uçurdu!

Krallığına geri döndün ve başına gelenleri anlattın. Ancak kralın başarısızlığa tahammülü yoktu. Ona göre senin gibi biri bu krallığı yönetmeyi değil ölmeyi hak ediyordu! Acımasız kral cellatlarına kellenin vurulması emrini verdi 😱

Esir düştün!

Onurunla savaştın ancak karşı taraf senden çok daha güçlüydü. Askerlerinin birçoğunu öldürdüler sadece çok az bir kısmı kurtulabildi. Sen kaçmaya bile yeltenmedin, gururluydun ve ölüm seni korkutmuyordu zaten bu yüzden savaşa girmiştin. Düşman askerleri bir süre sonra seni fark ettiler ve komutanın orada kaçmaya yeltenmeden tek başına dikilmesine şaşırdılar. Esir alındın ve zindan hayatına başladın. Ama olsun sen her şeyden önce onurlu ve gururlu bir komutansın!

Belki bir gün kendi krallığını kurabilirsin!

Geri dönmeyi gururuna yediremedin ve bir köye yerleşip çiftçi oldun. Köylülerle çok iyi anlaştın ve kısa sürede tüm köylüler sana saygı duymaya başladı. Savaşçı ruhun ve onurluluğun etraf köylere de yayılmaya başladı ve yavaş yavaş tanınmaya başlandın. Kim bilir, belki bir gün bu insanları etrafına toplar ve kendi krallığını kurarsın.

Zafer senin büyük komutan!

Yoluna çıkan her engeli geçtin, çölleri aşıp kalenin önüne kadar geldin. Elçini öldürdüler, ordunun morali bozuktu tam her şey bitecek derken sen hiç umutsuzluğa kapılmadın. Sen çok kararlı bir yapıya sahipsin, tuttuğunu koparan bir insansın. Kaleyi fethettin ve kral bu kaleyi sana bahşetti. Artık kral ölünce ülkeyi yönetmeye bir adım daha yakınsın. Tarih adını altın harflerle yazacak büyük komutan!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-hilal-gungunes

işte buda diğer çıkan şeysi,aslında ilkinde esir düşmüştüm ama bosverin siz onu yaf.

yildiz-hilal-gungunes

Zafer senin büyük komutan! Zafer senin büyük komutan! Yoluna çıkan her engeli geçtin, çölleri aşıp kalenin önüne kadar geldin. Elçini öldürdüler, ordunun morali bozuktu tam her şey bitecek derken sen hiç umutsuzluğa kapılmadın. Sen çok kararlı bir yapıya sahipsin, tuttuğunu koparan bir insansın. Kaleyi fethettin ve kral bu kaleyi sana bahşetti. Artık kral ölünce ülkeyi yönetmeye bir adım daha yakınsın. Tarih adını altın harflerle yazacak büyük komutan!

yildiz-hilal-gungunes

Belki bir gün kendi krallığını kurabilirsin! Belki bir gün kendi krallığını kurabilirsin! Geri dönmeyi gururuna yediremedin ve bir köye yerleşip çiftçi oldun. Köylülerle çok iyi anlaştın ve kısa sürede tüm köylüler sana saygı duymaya başladı. Savaşçı ruhun ve onurluluğun etraf köylere de yayılmaya başladı ve yavaş yavaş tanınmaya başlandın. Kim bilir, belki bir gün bu insanları etrafına toplar ve kendi krallığını kurarsın.

nadide-ceren-kahraman

Zafer senin BÜYÜK KOMUTAN!

omercan-ucar

kellemi kesti şerfsiz

Görüş Bildir