Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hillary Clinton'ın Anıları 2014’te

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hillary Clinton'ın Anıları 2014’te

Demokratların Obama sonrası muhtemel başkanlık adayının dışişleri bakanlığı görevi sırasında yaşadığı deneyimi anlatacağı kitabını Simon & Schuster yayımlayacak.

Halen birçok Demokrat partilinin aklında 2016 başkanlık adayları arasında ilk sırada bulunan Hillary Clinton, dünya meseleleri ve dışişleri bakanı olarak geçirdiği süreyi içeren bir hatırat yazıyor.

Clinton’ın beşinci kitabı olacak olan hatırat Simon & Schuster tarafından gelecek yıl yayımlanacak. Aynı yıl kitabı desteklemek üzere çıkacağı tur ise eski dışişleri bakanının 2016’ya ilişkin planlarına ilişkin tahminleri de yoğunlaştıracak.

Kitap, Usame bin Ladin’in öldürülmesi, Libya’da Kaddafi rejiminin devrilmesi, Irak ve Afganistan’ın durumu, İran ve Kuzey Kore’ye yönelik diplomasi ve ABD’nin müttefikleriyle ilişkileri gibi konuları içeriyor.

Adı henüz belirlenmemiş olan kitabın editörlüğünü de üstlenecek olan Simon & Schuster Yayın Grubu’nun başkanı ve editörü Jonathan Karp, “Hillary Clinton’ın sıradışı kamusal hizmeti ona yakın tarih ve karşı karşıya kaldığımız meydan okumalar üzerine eşsiz bir perspektif sağlıyor” yorumunu yaptı.

Clinton’ın hatıratı ekonomi, enerji ve iklim değişimi, demokrasi ve insan hakları, kadınların kritik rolü, teknoloji ve inovasyon ve sağlık ve insani gelişim alanlarındaki trendlere de değinecek.

İngiliz kitabevleri zinciri Waterstones’dan Jon Howells, kitabın haklarının Simon & Schuster tarafından satın alınışını “muazzam bir haber” olarak niteledi. Clinton’ın önceki kitabı “Yaşayan Tarih”in (Living History) 2003’te ABD’de piyasaya çıktığı ilk günde 200 bin adet sattığını hatırlatan Jon Howells, “Obama kabinesinde yaptığı görev ününü daha da artırdı.

Son dünya olaylarında kilit rol oynayan popüler ve önemli bir kişilikti. Bu nedenle hatıratı 2014’ün en önemli kitaplarından biri olacak” dedi.

Foyles kitabevinden Jonathan Ruppin de “Eğer insanlar Clinton’ın başkanlığa hazırlandığına kani olursa kitap muazzam bir başarı elde edebilir. Diğer bir faktör de bu kadar tanınan sadece birkaç kadın politikacı olması. Dolayısıyla hatırı sayılır miktarda kadın okur çekmesi de beklenmeli” diye konuştu.

Buna karşın Hillary Clinton’ın kitabının eşi Bill Clinton’ın ABD’de piyasaya çıktığı ilk günde 400 bin adet satarak rekorları altüst eden “Hayatım”ın (My Life) başarısına ulaşması ihtimal dışı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaİngiltereIrakİranKitapKore
Görüş Bildir