Hilafet İsteyen Kadının Akılalmaz Kıyaslamasına Tane Tane İzah Yoluyla Gelen Fazla Mantıklı Tepkiler

617PAYLAŞIM

Kafalar karışık olunca böyle iddiaların ortaya çıkması normal tabi...

Laiklik veya laisizm (Fransızca: Laïcité) "devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip." şeklinde tanımlanıyor sözlükte.

İnanç özgürlüğü kapsamında kişiler, istediği inancı benimseyebilir ya da benimsemez. Ülkemizde bu özgürlük doğrultusuna bir araya gelmiş dernekler de bulunmaktadır; tıpkı Ateizm Derneğinde olduğu gibi.

Şimdiki konumuz ise Twitter'daki bir kullanıcının, hilafet ile inanç özgürlüğünü kıyasladığı şu yorumları. Buyurun okuyalım...

Bu karşılaştırmadan sonra diğer kullanıcılardan tepkiler de gecikmedi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklikle ilgili şu güzel sözünü buraya bırakalım ki anlamayanlar için bir ışık olsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selot

ateizm kişinin şahsi tercihidir kendisi dışındakı bir insanı etkilemez. halifelik toplumu etkileyen bır kavram, ülkenin yasasından tut bütün kültürünü değiştiren bir olgu. ben istiyorum diyemezsin. sonucunda kutsal cihad çıkan bişeyden bahsedıyoruz allahın gerızekalısı. ateizm uğruna milyonlar ölmezken müslümanlık uğruna bu oluyor.

kopekbaligi-eti

Ben uzaylılara inanıyorum ve kimse benim inancımı savunmuyor ne olacak? Derneğimiz bile yok. Yüce Enki yardımcım olsun...

kyle-reese

Atam zamanında şöyle demiş;Laiklik adam olmaktır adam!..bu birkenara ben bunların çoğunun bu zekayla hakikatten normal hayatlarına nasıl devam edebildiklerine şaşıyorum.

erobaba

Bunu duşunen kadın bır hesaı var değilmi internette ama şerıat olursa bu olamaz oy veremez nufus sayımında sayılmaz kapanmaya zorlanır ıdam gelır 1 kışı ne ısterse o olur daha once gormedığı bırıyle evlenebılır çunku gorucu usulu olur okula gıdemez hatta tek başına avm ye gıdemez fotoğraf paylaşamaz sokağa tek çıkamaz mıras alamaz hayla istiyorsanız gozununz donmuş mısırcıoğlundan başka yazar bilmayan kıtap okumayan bıreylersınızdır herhalde

serve

Ayasofya imam seratine hilafetine ISISD prensesligine cok az kaldi zevcem,bu hani istiha sizin.

Görüş Bildir