Hiçbir Yer Taksim Değil, Hiçbir Yer Direniş Değil

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hiçbir Yer Taksim Değil, Hiçbir Yer Direniş Değil

Hiçbir Yer Taksim Değil, Hiçbir Yer Direniş Değil

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi Parkı olaylarında atılan sloganlarını birilerinin malzeme yapmaya çalıştığını belirterek, "Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’nin Keşan İlçesi’ne geldi. Bakan Müezzinoğlu, ilk olarak sabah Konyalı İş Adamları Derneği (KONSİAD) üyeleri ile bir restoranda sabah kahvaltısı yaptı. Gazetecilerin Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olayları sorması üzerine, Müezzinoğlu, bu tür olaylarda sporu desteklemek gerektiğini ifade ederek, "Hakemin, oyuncuların ve karşı takımın zaman zaman hata yapabilir.

Ancak bunun hiçbir zaman kavgayı, kırmayı, dökmeyi, sahaya inmeyi gerektirmeyeceğini düşünüyorum. Spor alanlarımızda, sahalarımızda hiçbir zaman böyle olayların yaşanmasını istemeyiz. Son yıllarda sporun güzelliği daha çok rekabete ve çatışmaya dönüştü. Biliyorsunuz Mustafa Kemal Atatürk, ’Ben sporcunun çevik ve ahlaklısını severim’ der. Burada ahlak önemli. Birbirimize saygı duymak ve değer vermek önemli. Biz aynı ülkenin insanlarıyız. Biz aynı hedefleri olan insanlarız. Bazen aynı takımın seyircileri bile zaman zaman tartışabiliyor, kavga edebiliyor. Buna kanunlarla, yasalarla tabii ki önlem almak gerekir. Biz önce birbirimizi daha çok sevmeliyiz. Bunlar çok hoş hareketler değil" dedi.

TAKSİM’DEKİ PLANI MİLLET BOZMUŞTUR

Bir gazetecinin, karşılaşmada taraftarların ’Her yer Taksim her yer direniş’ sloganları attığını hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, "Birileri artık onu malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda. Seçim yaklaşıyor, herkes elleri sıksın, gönüllerle iletişim kursun. Partiler de aldığı neticenin hakkını versin.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüGalatasaray Spor KulübüGezi Parkı
Görüş Bildir