Hiç Tanımadığı Bir Eşcinsel Çift İçin Taşıyıcı Annelik Yapan Melek Kadın

8PAYLAŞIM

Çocuk evlat edinmekte sorun yaşayan bir eşcinsel çifti ortak arkadaşlar yoluyla duyan ve taşıyıcı anne olmak için talip olan Shannon Garner oldukça zor bir göreve soyunmuştu. Dailymail'den derlediğimiz haberde cesur kadını, yaşadıklarını ve bunları anlatan "Sevginin Doğum Sancısı" kitabını buluyoruz.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Shannon Garner çocuk evlat edinmekte sorun yaşayan bir eşcinsel çift ile tanıştıktan sonra onlar için taşıyıcı annelik yapmayı kabul etti.

İki çocuk annesi kadın hamileliği döneminde şüphe duyduğunu itiraf etse de, çiftin yeni doğan bebeği kucaklarına aldığını görünce harika bir şey yapmış olduğunu hissettiğini söylüyor.

Hikaye 2014 yılında 34 yaşındaki kadının Justin Worthy ve Jon Cole çiftiyle tanışmasıyla başladı. Ortak bir arkadaşları vasıtasıyla tanışan bu insanlar ortak bir kader paylaşacaktı.

Onları tanıştıran arkadaşları yumurtasını bağışladı Shannon Garner da taşıyıcı annelik yaparak bu yeni doğacak bebeğe rahmini vermiş oldu.

Shannon sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi ve küçük Elsie'yi Justin ve Jon'a teslim etti. Onları zaman zaman emzirmek için ziyarete gidiyordu.

Shannon hamileliği sırasında yaşadıklarını şöyle anlatıyor; "İnsanlar bana hamilelik sırasında sürekli 'Bunu nasıl yapıyorsun anlamıyorum. Karnında büyümüş bir bebeği nasıl birilerine verebileceksin?' diyordu."

"Onlara bebeğin benim olmadığını söylüyordum. Ben ona sadece bir yaşama şansı veriyorum. Ben onun için bu dünyaya gelmenin bir yoluyum sadece. Yoksa bu dünyaya nasıl gelecekti?"

Shannon iki çocuk annesi bir kadın. En soldaki eşi Andrew, ortadaki Jon ve Justin bebeği kucaklarına almanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Sahnnon Garner ayrıca hamileliğin sorunsuz geçtiğini de anlattığı kitabı, 'Sevginin Doğum Sancısı (A Labour of Love)'da bütün deneyimini kaleme almış. 

Öte yandan anlattığına göre, Shannon için en zor anlardan biri küçük Elsie doğduğu andı. "Onu kucağıma almadım, şimdi bundan çok pişmanım" diyor. 

"Aklımın bir köşesinde şöyle düşündüm, eğer onu kucağıma alırsam nasıl hissedeğim ve o duygular yaşanırsa ne yapacağım?"

Elise şimdi neredeyse 2 yaşında ve ailesi mutluluktan havalara uçtuğunu tekrar tekrar söylüyor.

Shannon'un eşi Andrew ve iki çocukları da annelerinin bebeği ile çok mutlu görünüyor.

Çocuğun babası Justin, doğumda oradaydı ve bebek dünyaya gözlerini açtığı anda mutluluktan uçtuğunu söylüyor. 

"Benim kollarıma doğdu. O kadar huzurlu ve mutlu bir duyguydu ki, başka bir şekilde asla olmayacak gibi bir duyguydu."

Justin ve Jon çifti bebekleri Elsie'yi doğumdan hemen sonra eve götürdüler ama Shannon Garner'la o günden bu yana asla iletişimlerini koparmadılar. Shannon ilk haftalarda anne sütünü çifte vermek için Sydney'nin Blue Mountains bölgesindeki evlerine kadar gitti. 

"Onlardan hiçbir şeyi almıyordum. Yalnızca benim vücud bunu yapmak için tasarlanmış ve bebek doğduğunda onu size vereceğim dedim" diye açıklıyor Shannon Garner.

Shannon bütün deneyimlerini "Sevginin Doğum Sancısı" kitabında anlatıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih2685

Bozuk aile yapısının bayrağını devralmak için yeni nesiller yetiştirmek. Bahtın güzel olsun masum bebek tüm iyi dileklerim seninle.

metemete

Kavga edip duran, birbirini sevmemesine rağmen evlenen, görücü usulüyle evlenen gibi yüz binlerce heteroseksüelden oluşan aile yapısı da pek muhteşem olmasa gerek...

fatih2685

Kastettiğim şey kesinlikle eş cinsel ilişki değil herkesin tercihidir. O çocuk için çok zor süreçler olacak. Şişko, çirkin v.b. olduğu için bile türlü eziyetlere maruz kalan bir dünyadayız maalesef artık ve o çocuk bu durumun içerisinden nasıl sıyrılır bilemiyorum. İki erkek evlat sahibi olmak istiyoruz diye düşündüğü zaman o çocuk için bunları da düşünmeli bence.

metemete

İki erkeğin evlat sahibi olması bizim gibi İslam çoğunlukta (veya herhangi bir İbrahimi din) olduğu gibi yobaz çoğunlukta da olan ülkeler dışındaki ülkelerde iyi karşılanıyor. Mesela Hristiyanlık çoğunlukta olan Amerika'da iki erkeğin evlat sahibi olması gayet normal karşılanırken Güney Kore'de yobaz çoğunluğu yüzünden lanetleniyor. Bu Amerika'da da çok yobaz vardı ve hala var ama çevresinde LGBT olarak açılan kişi sayısı çoğalınca onların da aslında normal olduğunu anladılar. Yani böyle. O çocuk için endişelenmenize gerek yok, kimse Türkiye'deki gibi dışlamayacak.

fatih2685

Tabi ki o şekilde olması temennimiz. Yoksa dediğiniz gibi normal gibi dolaşan anormalleriz çoğumuz. Anne baba içerisinde mutsuzlukla boğuşan, şiddete uğrayan çocuklarımız. Bilemiyorum tam olarak ne kadar süre gerekli bazı şeylerin düzelmesi için. Bizim ömrümüz yeter mi yetmez mi belli değil.

Görüş Bildir