Görüş Bildir

'Hiç Çekinmeden Söylüyorum O Yardımlar Türkmenlere Gidiyordu'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin MİT TIR'larına ilişkin görüntülerin yayınlanmasının ardından yaptığı eleştiriye 'Ona bir devlet dersi vereyim, devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur' yanıtını verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara mitinginde Adana ve Hatay'da durdulup aranan ve MİT'e ait TIR'lara ilişkin görüntülerin Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmasını değerlendirdi. 

Başbakan Davutoğlu, TIR'lardaki malzeme için de 'Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi?' açıklamasını yaptı. 

 Başbakan siyasi liderlerden gelen eleştirilere de 'Seçim yaklaşıyor hemen bir gazete tekrar MİT tırlarını haber konusu yaptı. Milliyetçilik iddiasında bulunan, devlete sahip çıktığını iddia eden Bahçeli de bugün bunu eleştirmiş. Bizim Suriye'ye yaptığımız yardımları eleştirmiş. Ona bir devlet dersi vereyim, devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur'

Can Dündar'dan ilk yorum

Bahçeli: PKK'ya, PYD'ye silahlar verilmiş midir?

Bahçeli: PKK'ya, PYD'ye silahlar verilmiş midir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt mitinginde MİT TIR'larının görüntülerinin yayınlanmasını yorumlarken, “Bu utanç verici durum Türkiye'yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Bayburt'tan soruyorum; Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani'ye, PKK'ya, PYD'ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu'nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir? ' diye sormuştu. 

AA ve DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

inş. cnm yaa :)

Baran Tatar

bırak Allaha sen türkmenlere gidiyormuş ulan ypg türkmenleri korurken yamyam işidlere karşı sesiniz niye çıkmadı KENDİNİZ SİLAHLANDIRDINIZ İŞİDİ artık halk k... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Madem Türkmenlere gidiyordu niye başından beri haberlerin yapılması yasaklandı açık açık söylenmedi.