Hiç Bitmeyen Tartışmalardan: Android vs. Apple

4PAYLAŞIM

Bu tartışma bitmeyeceğe benziyor.

Yeni ürün çeşitleri çoğaldıkça tartışma daha da detaylanıyor.

Iphone dünyanın ilk dokunmatik telefonu olmasa da, akıllı telefon dünyasının esinlendiği model diyebiliriz. Samsung da Apple'a ürün tedarik eden şirketlerin başında geliyor. Durum böyle olunca Apple'dan esinlenen firmalara Apple'ın açtığı patent davaları ile tartışma başlıyor. Teknoloji meraklılarının kendilerine göre farklı yorumları var tabi. Herkes kendine göre haklı sebeplerle tercihini yapıyor.

Samsung marka su sebili bile bulabilirsiniz...

1938 yılında kurulan şirket Samsung Elektronics olarak kuruluyor. O zamandan bu zamana ürün çeşitliliği artan şirket, yazılım ve android tabanlı işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar da geliştiriyor. Yeni çıkardığı her model artık kendine özgü ve Apple'dan daha farklı tasarımlara sahip. Böylece rekabet ortamı daha da kızışıyor tabii.

Apple daha çok yazılım ve tasarım ağırlıklı bir şirket.

Günümüze kadar bir çok elektronik cihaz üreten Apple 1976'da kurulmuştur. Tüketici elektroniğine yoğunlaşan firma daha çok yazılım ve tasarım üzerine çalışmaktadır. Hal böyle olunca da ürünlerinin taklitleri çoğalıyor. Bazen taklitleri gerçeklerini de geçebiliyor ama Apple'ın ilk giren avantajı her zaman kazandırıyordur.

2020'nin en çok satılan telefonu olan Iphone11 ve ailesinden sonra gelen Iphone12 teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

4 farklı model 3 farklı boyutla karşımıza çıkan Iphone 12 ailesi tasarım trendlerini yine belirleyecek gibi duruyor. Farklı ekran boyutları ve kavisli kenarlarıyla hatları daha yumuşak hale getirilen Iphone12'yi sevenleri dört gözle bekliyor.

İşte kullanıcıların yorumu... Android telefonlar yere düşse, üstünden araba bile geçse kırılmıyor dememişler ama video çekmişler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir