PTT'den HGS Açıklaması!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

HGS'de İnanılmaz Hata

HGS'de İnanılmaz Hata

1 Şubat'tan itibaren köprü ve otoyollarda kartla geçişi sağlayan Kartlı Geçiş Sistemi'nin (KGS) yerini Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) alınca şikayetler de gecikmedi. Araç sahipleri geçiş ücretine dair mesaj alınca neye uğradıklarını şaşırdı. Sikayetvar isimli internet sitesine gelen HGS şikâyetleri ortalığın nasıl karıştığını gözler önüne serecek nitelikte...

M.G isimli vatandaş evinin önünden çıkarmadığı aracına gişeden geçiş yaptığına dair mesaj gelince araç sahibi aracının çalındığını düşünüp telaşa kapıldı. C.B. isimli vatandaşsa hiç gitmediği bir ilden aracı ile geçiş yapıldığına dair gelince plakasının kopyalandığını düşündü. Gerçekler ise araştırınca ortaya çıktı. HGS'de okuma yanlışlığı yapılınca ücretler başka plakalara kesildi. Yeni sistemde yaşanan aksaklıklar araç sahiplerini çileden çıkardı.

EVDE DURAN ARAÇ HGS'DEN GEÇMİŞ GÖRÜNÜYOR!

M.G.: 'Aracımda HGS kullanıyorum. Saat 16.00'da Mahmutbey gişelerden geçtiğimi belirten bir mesaj geldi ve ücret 7. 25 olarak yazıyordu. Şaşırdım evdeydim ve arabam çalındı sandım korktum ve baktım araç yerinde yatıyor. 2 gündür de hiç yerinden kımıldamadı. Hemen PTT'yi aradım yanıt alamayınca iyice telaşlandım. Sonra Karayolları Genel Müdürlüğünü aradım onlar biz ilgilenmiyoruz dediler. Daha sonra PTT 'Saat 16. 00'da sizin plakaya benzer başka bir araç geçiş yapmış. Sistem plakada yer alan FH'yi FN diye okumuş' diye yanıt verdi. Hatalarını kabul edip geçiş ücretini iade ettiler.

KAYSERİ'DEKİ ARAÇ NİĞDE'DE ÇIKTI

C.B.: 'Bankadan HGS kartı aldım devamında cep telefonuma gelen mesajla Niğde'den sabah yapılan geçiş nedeniyle 7. 00 tl kesildiğini öğrendim. Böyle bir şey olması mümkün değil. Bankaya gittim onların problemi olmadığını belirttiler. Kayseri de ikamet etmekteyim Niğde'den belirtilen tarihte geçiş falan yapmadım tahsil edilen parayı nerden nasıl geri temin edebilirim? Belirttiğim tarihteki Niğde'den geçen aracın kamera kayıtlarının incelenmesini istiyorum.'

Haberin Tamamı İçin:

PTT'den HGS Açıklaması!

PTT Genel Müdürlüğü, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) projesi ile ilgili olarak medyada çıkan haberlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) projesinin 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girdiği ve bugüne kadar günlük ortalama 250 bin adet geçiş sayısına ulaştığı belirtilen açıklamada, "Söz konusu SMS'ler müşteriyi bilgilendirme amaçlı olup, müşterilerin bakiye yetersizliğinden kaynaklı mağduriyetlerinin önlenmesine yönelik olarak gönderilmektedir.

Bu şekilde SMS alan müşterilerimizin 7 gün içerisinde geçiş ücretini karşılayacak şekilde bakiye yüklemesi yaptığı takdirde cezalı duruma düşmesi önlenecektir. Geçiş ücretini karşılayacak yeterli bakiyenin olması durumunda ise müşterilere herhangi bir SMS gönderilmesi sözkonusu değildir" denildi.

PTT Genel Müdürlüğü, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) projesi ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere Kuruluşumuzca; Ülkemizin ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerinde araç kuyruklarının önlenebilmesi ile sürücülerimizin buralardan kısa sürede ve ucuz şekilde geçebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Hızlı Geçiş Sistemi(HGS) projesi; 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girmiş ve bugüne kadar günlük ortalama 250 Bin adet geçiş sayısına ulaşmıştır.

Hızlı Geçiş Sistemi uygulamasında araçların sistemden geçişleri otomasyon ortamında takip edilmekte, müşterilerin geçiş ücretleri hesap bakiyelerinden düşülmektedir. Hesap bakiyesinde geçiş ücretini karşılayacak yeterli tutarın bulunmaması durumunda bilgi ve uyarı amaçlı olarak müşterinin cep telefonuna kısa mesaj (SMS) gönderilmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KGSKayseri
Görüş Bildir