Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Heyecanlı Bekleyiş Bitti: Orphan Black Final Sezonu İle Geliyor!

-

Orphan Black, senarist Graeme Manson ve yönetmen John Fawcett tarafından yaratılıp 2013 yılında seyirci ile buluşmuştu. 5. sezon onayını alan Orphan Black, 10 Haziran 2017 tarihinde yayınlanacak olan son sezonu ile veda edeceğini duyurmuştu.

Peki 4. sezon finalinde neler olmuştu?

1. Öncelikle seriyi genel olarak özetleyecek olursak:

Hayatının kötü bir evresinde olan Sarah Manning bir gün tren istasyonunda kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs adındaki bir polis memurunun intihar etmesine tanıklık eder. Sonrasın da ise kadının kimliğini çalarak onun yerine geçer. Sarah Beth'in yerine geçtikten sonra doğru gitmeyen bazı olaylar olduğunu fark eder ve bir süre sonra aslında Beth'in ve hatta kendisinin bile bir klon olduğunu öğrenir ve ona benzeyen diğer klonlar ile tanışır. Sonrasında ise klon kardeşler kendileri üzerinde yapılan bu deneyin kökenini keşfetmeye ve onları öldürmek isteyen bazı karşıt gruplara ve hastalıklara karşı direnmeye çalışacaklardır.

2. Cosima sonunda tedaviyi bulmuştu.

Hatırlarsınız ki 4. sezonun son bölümünde işler iyice karışmıştı. Cosima hastalığının tedavisini bulmuş fakat Susan Duncan sağlıklı klonlar üretebilmek adına tedaviye el koymuştu.

3. Rachel şirketin başına geçmek için herkesi saf dışı etmişti.

Rachel, Evie'nin şirkete başvuran ailelerin bebeklerini denek olarak kullandığını itiraf ettiği video kaydını basına yollamış ve birinci hareketini yapmıştı. Daha sonra ise kurul toplantısında Evie destekçisi olduğu implantının da yardımıyla sonsuza dek aradan çekilmek zorunda kalmıştı. Rachel ise klon kopyalama olayının arkasında durup kardeşlerini de yarı yolda bıraktıktan sonra üstüne bir de annesini bıçaklayarak tam değişti diyorken yine özüne dönmüştü.

4. Cosima ile bağlantı kesilince Sarah adaya gitmişti.

Cosima ile bağlantı koptuktan sonra adaya gitme kararı alan Sarah vardığında ise bıçaklanan Susan Duncan ve Rachel ile karşılaşmış sonrasında ise Rachel'in öfkesinden oda nasibini almış ve bıçaklanmıştı.

5. Cosima kaçmayı başarıp limana giderken kaybolmuştu.

Cosima tüm bu karışıklıklar arasında Charlotte sayesinde kaçmayı başarmış ve limana doğru giderken ormanda kaybolmuştu. Soğuktan donmak üzereyken Rachel'in ameliyat ile düzeltilen gözünde sürekli gördüğü adam onları kurtarmış ve kampa getirmişti.

6. Delphine ve Cosima birbirlerini görmüştü.

Delphine'in vurulmasının ardından sezon boyunca öldüğünü düşünürken Krystal sayesinde yaşıyor olabileceğini düşünmüş hatta 9. bölümün sonunda da yaşadığını öğrenmiştik. İşte tam Cosima kampa geldiği anda Delphine koşa koşa yanına gelmişti. Böylelikle nihayet kavuşmuş oldular.

7. Delphine'in 5. sezon için "Vurursanız eyvallah da ölmezsem sıkıntı büyük" dediğini duyar gibiyiz...

8. Fragmanları incelersek son sezon oldukça heyecanlı olacak gibi gözüküyor.

9. Bence oldukça heyecanlı olacak...

10. Bonus: 4. sezon çekimlerinin eğlenceli geçtiğini söyleyebiliriz. Bakalım 5. sezonda bizi neler bekliyor...

11. Neyse ki son 4 gün :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

işte bu.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

İntiharPolis
Görüş Bildir