Herkes Bu Konferansta

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Herkes Bu Konferansta

Herkes Bu Konferansta

Bu yıl ikincisi düzenlenen çocuk ve gençlik edebiyatı konferansı “Zeynep Cemali Edebiyat Günü” 6 Ekim’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Yayıncılığımızın gülen yüzü çocuk ve gençlik edebiyatının bu tamgünlük konferansına çok sayıda edebiyatçı ve uzman katılacak.

Günışığı Kitaplığı tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen çocuk ve gençlik edebiyatı konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü, 6 Ekim’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Çocuk ve gençlik edebiyatına emek veren yazarlar, editörler, akademisyenler, yayıncılar, illüstratörler, çevirmenler, grafik tasarımcılar, kütüphaneciler ve eğitimcilerin katılacağı tamgünlük konferansta çocuk ve gençlik edebiyatı, yayıncılığın önemli konuları ve 4+4+4’le biçimlenen yeni eğitim döneminde edebiyat kitaplarının yeri tartışılacak.

Adını, 2009’da yaşama veda eden usta öykücü Zeynep Cemali’den alan konferansın konuşmacıları arasında Selim İleri, Yalvaç Ural, Müge İplikçi, Behçet Çelik, Aslı Tohumcu ve Semih Gümüş gibi edebiyatçıların yanı sıra Prof. Dr. Üstün Ergüder, Zekeriya Kaya, Dr. Müren Beykan gibi eğitim ve yayıncılığımızın önde gelen isimleri bulunuyor. Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi’ndeki Cibali Salonu’nda düzenlenen konferansın yönetimini bu kez edebiyatımızın genç kalemlerinden Onur Caymaz üstleniyor.

Konferans, ülke genelinde büyük bir katılımla sonuçlanan Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2012 Ödül Töreni’ne de ev sahipliği yapacak. İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı öykü yarışmasında 2012’de dereceye giren ilk üç öğrenci, törene aileleri ve öğretmenleriyle birlikte katılacak ve ödüllerini usta edebiyatçılarımızın elinden alacaklar. Törenin ardından verilecek kokteylde çocuklar, severek okudukları pek çok yazarla tanışma fırsatı bulacaklar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4
Görüş Bildir