Her Yıl Bölümünden Memnun Olmayan Öğrencisi Tekrar Sınava Giriyor!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Her Yıl Bölümünden Memnun Olmayan Öğrencisi Tekrar Sınava Giriyor!

Her Yıl Bölümünden Memnun Olmayan Öğrencisi Tekrar Sınava Giriyor!

Plato Myo Öğrencilerin Seçtiği Sevilen Öğretmenlere Ve Rehber Öğretmenlere Düzenlediği Organizasyonla Kariyer Ve Tercih Danışmanlığı Eğitimi Verdi!

Plato Meslek Yüksekokulu tercih döneminde öğrencileri doğru yönlendirecek ve onlara kariyer planları konusunda yardımcı olacak rehber ve branş öğretmenleri için, Balat kampüsünde “Kariyer Planlama ve Doğru Tercih Yöntemleri, Mevcut Sınav Sisteminde ÖSYM Kılavuzu Yorumlanması” eğitimi düzenledi.

Üniversite tercih döneminde öğrencilerin yaptığı bazı hatalar sebebiyle tekrar sınava hazırlanan ya da istemediği bölümü okumak zorunda kalan öğrenciler için harekete geçen Plato Meslek Yüksekokulu, İstanbul’dan ve 13 ilden 100’den fazla liseden gelen rehber öğretmene ve sevilen öğretmenlere “Kariyer Planlama ve Doğru Tercih Yöntemleri, Mevcut Sınav Sisteminde ÖSYM Kılavuzu Yorumlanması” eğitimi verdi.

Her yıl 400 bin öğrencinin daha önce yanlış tercih yapmaları nedeniyle bölümünden memnun olmadığını ve bu nedenle tekrar sınava girdiğini belirten Plato Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin istediği mesleği tercih etmesi ve seçecekleri bölüm konusunda doğru yönlendirilmesi için öğretmen eğitim programı başlattı. Eğitimde öğrencilerin bilinçli tercih yapmaları ve sonrasında yaptıkları tercihten pişmanlık duymamaları için çalışmalarını sürdüren Plato Meslek Yüksekokulu, bu eğitimler çerçevesinde hem öğrencilere tercih konusunda yardımcı olmayı hem de eğitime katılacak öğretmenleri doğru tercih konusunda bilinçlendirmeyi hedefledi.

Öğrencilerin tercih döneminde doğru yönlendirilmesi için böyle bir organizasyon gerçekleştirdiklerini dile getiren Plato Meslek Yüksekokulu Kurumsal Gelişim ve İletişim Müdürü Nur Erdem Özeren; ”Her yıl binlerce öğrenci yanlış tercih kurbanı oluyor. Öğrenciler yanlış tercihler sonucunda ya üniversiteye yerleşemiyor ya da istemedikleri bir bölüme yerleşiyor. 400 bin üniversite öğrencisi tekrar sınava giriyor, bir o kadar öğrenci de mezuniyetinden bir yıl sonra üniversiteye girmek için tekrar ter döküyor. Biz de tercih döneminde öğrencileri doğru yönlendirmek için böyle bir organizasyon düzenledik.” dedi.

Öğretmenlere öğrencilerini doğru yönlendirmek ve onlara kariyerlerinde yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat sunun Plato Meslek Yüksekokulu, tüm gün süren eğitimin ardından organize edilen tekne gezisi ile de, rehber öğretmenlere günün yorgunluğunu boğazı seyrederek atma fırsatı sundu.

Eğitimlerin sonunda, tercih döneminde kendileriyle çalışmak isteyen öğretmenlere de tercih danışmanı olma fırsatı sunan Plato Meslek Yüksekokulu, İstanbul’da yıl boyunca eğitimler verdiği okullar dışında, Olgunlaşma Enstitüleri işbirliği ile Meslek Yüksekokulu eğitimi verdiği 13 ilden de Rehber Öğretmenleri ağırladı. Bu yıl Plato Meslek Yüksekokulu eğitimlerine katılan uzman rehberler tarafından Balat ve Altunizade kampüsleri ile birlikte tüm Türkiye’de 13 ilde “Ücretsiz Tercih Danışmanlığı” hizmeti verilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulÖğrenci Seçme Yerleştirme MerkeziÖğretmenTercih
Görüş Bildir