Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Her Yerde Türk Bayrağı ve Atatürk Resmi Olmaz'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Her Yerde Türk Bayrağı Ve Atatürk Resmi Olmaz

Her Yerde Türk Bayrağı Ve Atatürk Resmi Olmaz

Edirne Valisi Hasan Duruer, 'Her yerde saygı duruşunda bulunulmaz ve İstiklal Marşı söylenmez' dedi

T24

Edirne Valisi Hasan Duruer, dün muhtarların Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı olmaması protesto ederek salonu terk etmelerinin yanlış anlamadan kaynaklandığını söyledi.

Edirne Valisi Hasan Duruer , incelemelerde bulunmak üzere bugün Keşan İlçesi'ne geldi. Keşan Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Özcan'ı makamında ziyaret eden Vali Duruer, gazetecilerin dün yapılan Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda muhtarların Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı olmamasını protesto ederek salonu terk etmesini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Muhtarların yanlış bir anlaması olduğu kanaatindeyim. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı söylenmesi genelde resmi toplantılarda olur. Her yerde saygı duruşunda bulunulmaz ve İstiklal Marşı söylenmez. Bunun usulü, kanunu ve yönetmeliği vardır. Arkadaşlarımız da bu kurallar çerçevesinde hareket etmişler. Muhtar arkadaşlarımız yanlış anladıkları için böyle bir tepki göstermişler. Bayrak ve Atatürk resminin de nerede olacağı kurallarla belirlenmiştir. Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz. Mesela masanın üstünde bayrak olmaz."

Dün, Edirne'deki Devecihan Kültür Merkezi'nde Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda saygı duruşu yapılmaması, İstiklal Marşı'nın okunmaması ve Türk Bayrağı asılmamasına tepki gösteren il genel meclisi üyeleri ile muhtarlardan oluşan delegeler Vali Yardımcısı Ayhan Özkan'ın protesto ederek toplantıyı terk etmiş, meclis toplantısı ise çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmişti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk Partisiİstiklal Marşı
Görüş Bildir