Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Her Yer Zeynep Kamil Her Yer Direniş

-

Her Yer Zeynep Kamil Her Yer Direniş

Her Yer Zeynep Kamil Her Yer Direniş

TRT ekranlarında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programında Hamilelerin sokakta gezmesini terbiyeye aykırı olduğunu ve estetik olmadığını söyleyen Ömer Tuğrul İnançer’e siyasilerden, diyanetten ve TRT'den de tepki geldi.

Konu ile ilgili yorumları şöyle oldu

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka: “Kadınların ne söylemesi, kaç çocuk doğurması, ne şekilde doğurması gerektiğini dikte eden anlayışı kabul edilemez buluyorum. Artık bu ülkede kadınlarla uğraşmaktan vazgeçsinler. Neredeyse kadınların soluduğu havaya da müdahale edecekler. Benim mücadelem bu karanlık zihniyetler temizlenene kadar devam edecek.”

MHP Grup Başkan Vekili Oktay VuralHamile sokağa çıkınca ayıpmış. Peki Başbakan Erdoğan 3 çocuk yapın, 5 çocuk yapın deyince ayıp değil mi? Başbakan, gelin ve damakla çocuk pazarlığı yapınca ayıp değil mi?.TRT zaten MHP dışında herkesi ekrana çıkarıyor. TRT, Türkiye'nin radyo-televizyonu olmaktan çıktı. Milli olmaktan da çıktı. Bu milletin vergileriyle bu yayınları yapıyorlar. Kimleri ekrana çıkarıyorlar. Tek yanlı propaganda kurumu haline dönüştü. Neyin ayıp olduğu, neyin olmadığı hükmünü nasıl veriyor? 6 aylıkken ayıpmış, ne zaman ayıp olduğunu nasıl belirliyor? Kriteri nedir? Kanun mu çıkartacaklar hamile kadın ne zaman evden çıksın, ne zaman çıkmasın diye? Göz zevkini bozuyormuş. Kadına böyle bakıyor bunlar. Aklı fikri nerede. Hamilelik ilan edilmezmiş. Peki Başbakan kalkıp 3 çocuk pazarlığı yapınca ayıp olmuyor mu? Gelin ve damatla alenen çocuk pazarlığı yapması Başbakan'ın ayıp değil mi?”

AKP milletvekili Nimet Baş " Hamile kadına sokağa çıkma demek, mantık dışıdır. Kadınlara, erkeklerin estetik algısına göre sınırlama getirilemez. Ancak şunu söyleyebilirim; hamile kadına sokağa çıkma demek, mantık dışıdır. Hamile kadın 6 ay, 7 ay, 9 ay hamilelik süresi boyunca evde hapis mi kalacak? Bu sözlerin dini bir dayanağı yok. Gelenek, görenek, ananalerde de hamile kadın sokağa çıkmasın diye birşey yok. Dolayısıyla bu sözler sadece bir kişinin estetik algısıyla ilgili. Şahsen ben, kadınlara erkeklerin estetik algısına göre sınırlama getirilemeyeceğine inanıyorum."

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak “Söyleyecek söz bulamıyorum. Kadına karşı ayrımcılığın, kadına karşı şiddetin kökeninde de bu bakışı. Bir tasavvuf düşünürünün böyle bir ifade kullanması ayrıca vahim.”

Diyanet Alo Fetva Hattı "Kadın hastaneye gidecek, alış veriş yapacak. Hamile kadının dışarı çıkmaması söz konusu değil. Zaten dinde de kadına tecrit diye bir şey yok. Hamile kadına da tecrit yok. Aksine anne olmak ödüldür. Ancak, her kadın dikkat etmeli ama hamile kadın giyimine kuşamına daha çok dikkat etmeli. Göbeğini sırtını gösterecek kıyafetler giymemeli. Açıklamayı kim yaparsa yapsın biz dini Kuran-ı Kerim’den ve Hz. Peygamberimizin (S.A.V) hayatından öğreniriz."

TRT "Canlı yayın sırasında takdir edilir ki, konuğun ne söyleyeceğini bilemeyiz. Bu kurumu bağlayan bir görüş değildir. TRT’de 15 farklı TV kanalı, 18 farklı radyo ve günlük 670 program yayınlanıyor. Bu tür kazalar olabilir. Olumlu ya da olumsuzluklar sahibini bağlar."

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİstanbulMilliyetçi Hareket PartisiTRTTürkiye Radyo ve Televizyon Kurumuannehamilehamileliktrt
Görüş Bildir