'Her Şeyin Erdoğan'ın Kontrolünde Değil'

-

Her Şeyin Erdoğan'ın Kontrolünde Olduğuna İnanmıyorum

Her Şeyin Erdoğan'ın Kontrolünde Olduğuna İnanmıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şemdinli’deki olaylarla ilgili Başbakan’ın “olaylar kontrolümüz altında” sözlerine ilişkin, “'Ben her şeyin sayın Erdoğan'’ın kontrolünde olduğuna inanmıyorum. Gelişmelerde zaten bunu açıkça gösteriyor'” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yenimalle’deki Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde şehit ve gazi aileleriyle iftarda buluştu.

İftara öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'’ın katıldığı bir programda Şemdinli’deki olaylarla ilgili, “Olaylar kontrolümüz altında” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "“Ben her şeyin sayın Erdoğan’ın kontrolünde olduğuna inanmıyorum. Gelişmelerde zaten bunu açıkça gösteriyor. Bir başbakan ‘olaylar benim kontrolümdedir’ diyorsa, 10-15 gündür devam eden bir çatışma dolayısıyla kamuoyunu sağlıklı bilgilendirir. Eğer bilgilendiremiyorsa olay kendisinin kontrolünde değildir”" dedi.

CHP'’nin bugünkü Merkez Yürütme Kurulu toplantısında alınan TBMM'’yi olağanüstü toplantıya çağırması kararının hatırlatılarak, Meclis’in toplanması halinde sınır ötesi bir operasyona destek verecek misiniz? sorusuna Kılıçdaroğlu, '“Bir parlamentoyu toplayalım, orada görüşürüz ve karar veririz”' karşılığını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanŞehitTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir