Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 10 Film - Eticaretmag

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 10 Film

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 10 Film

Daha önce sizinle e-ticaret girişimcilerinin okuması gereken kitapları paylaşmıştık. Bu sefer de e-ticaret ve hatta bu alanın dışında da proje geliştiren girişimcilerin nefes ve ilham almalarını sağlayacak filmleri bir araya getirdik.

Ancak bu hepsi birbirinden değerli yapımların diğerlerinden bir farkı var; o da iş dünyasını ve ekonomik düzeni tüm detay ve incelikleriyle konu alıyor olmaları. Filmlerin hedef kitlesi de azimli girişimciler oluyor doğal olarak.

Sözün özü, bugüne kadar çekilmiş ve iş dünyasını yansıtan filmlere girişimci gözüyle bakalım dedik. Listelediğimiz 10 filmi seçerken inovasyon, reklam, mentorluk, başarı hikayesi, pazarlama, tüketici davranışları, markalama, ürün tavsiyesi ve finans kategorilerinin her birinin konu alındığı en az bir yapıma yer vermeye özen gösterdik.

Lafı fazla uzatmadan şimdiden iyi seyirler diliyoruz…

The Social Network (2010) IMDB notu: 7.9

Son zamanların belki de en başarılı girişimi olan Facebook’un kurucusunun kuruluş sürecinde yaşadıklarını konu alan The Social Network (Sosyal Ağ) filmini bu liste için es geçmek olmazdı herhalde. Dünyanın en genç dolar milyarderlerinden Mark Zuckerberg’in Harvard’ın yurdunda hayata geçirdiği ve bugün 1 milyar üyeye ulaşan girişimin ilham verici hikayesi hali hazırda birçok kişiye esin kaynağı oldu. Ancak detaylara bu kadar yakından bakıp, yaşanan zorluklara empati kurma şansını sunan 2010 yapımı filmde, Zuckerberg’i Jesse Eisenberg canlandırırken, filmin yönetmenliğini ise David Fincher üstlenmiş.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lB95KLmpLR4

Minority Report (2002) IMDB notu: 7.7

İnovasyon, girişimciliğin can damarlarından biridir. Her yeni girişimcinin en son yenilik ve teknolojilerden haberdar olması gerekir. Tom Cruise’un başrolünü oynadığı Minority Report (Azınlık Raporu) filmi işte tam bu noktada izleyenleri teknolojinin varacağı noktalara doğru ufuk açıcı bir yolculuğa çıkarıyor. Özellikle mobil alandaki gelişmeler ve online perakendeciliğin geleceği açısından güzel fikirler verebilecek 2002 yapımı filmde, artırılmış gerçeklik ve dokunmatik ekranların kullanımı konusunda ilginç ve fütüristik örnekler görmek mümkün. Ticaretin ve sosyal yaşamın gittiği yön hakkında izleyicilerine güzel bir vizyon sunan yapımı dikkatle ve işiniz için inovatif fikirler geliştirmenizi sağlayacak şekilde izlemenizi öneririz.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QH-6UImAP7c

Startup.com (2001) IMDB notu: 7.0

Bir internet girişimini hayata geçirmeden önce mutlaka izlenilmesi gereken 2001 ABD yapımı bir belgesel var sırada: Startup.com. İki hevesli girişimcinin sıfırdan kurdukları GovWorks.com adlı şirketin başından geçenlerin konu alındığı 107 dakikalık bu belgesel ancak yaşanılarak öğrenilecek birçok ders ile dolu. Sabır ve disiplin gerektiren bir girişim sürecinde; iş ortakları arasında yaşanabilecek aksaklıklardan tutun da, yatırım bulma sürecinde çekilen sancılara kadar birçok gerçek örnek sayesinde, vahşi bir rekabetin yaşandığı pazara geniş bir perspektiften bakma şansına erişiyorsunuz.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bZ27rbJH6hI

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriFacebookGirişimciMark Zuckerberg
Görüş Bildir