Her Geçen Gün Daha da Tehlikeli Olan Marmara'daki Ekolojik Felaket Deniz Salyası'nın Aslında Suçlusu Kim?

1PAYLAŞIM

Merak etme sen öldürmedin!

Kaynak: https://www.instagram.com/the_cloud_coll...

Bildiğiniz gibi son günlerde Marmara Bölgesi'ndeki ekolojik felaket müsilaj (deniz salyası) ile karşı karşıyayız. Her geçen gün daha da tehlikeli hal almaya başlayan bu olay hepimizi endişelendiriyor.

Herkes birbirini suçlasa da, siyasi malzeme haline gelmiş olsa da bir şekilde bu lanetten kurtulmamız gerektiğinin farkındayız.

Peki gerçekten Marmara'yı hep birlikte mi öldürdük? Tabii ki hayır! Sanatçı Sercan Tunalı Cüneyt Özdemir'in programından yaptığı derlemeyle bizlere çizimleri eşliğinde asıl suçlunun kim ya da kimler olduğunu çok güzel anlatmış.

İşin özü Marmara'yı ben öldürmedim! Peki ya sen mi öldürdün? Sen de öldürmedin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semboliksizofrenik

4 yaşındaki oğlum bırakın çöp atmayı baba hadi denizden çöp toplayalım belki temizlenir diyor. Kimse kusura bakmasın ben sorumlu değilim

rendan34

"Ekolojik Felaket Deniz Salyası'nın Aslında Suçlusu Kim?" Kim olacak CeHaPe.

heineken

Tabii ki Kılıçdaroğlu

ss1903

-2- Zorda kaldığımda dini kullanıp insanların manevi duygularını istismar ettim... Ve daha niceleri. EVET BEN SUÇLUYUM HEPSİNDEN, DÜNYANIN EN ŞEREFSİZ, EN NAMUSSUZ İNSANI BENİM ve ÖBÜR DÜNYADA BENDEN SORACAĞINIZ KUL HAKLARI ZERRE UMRUMDA DEĞİL, BU DÜNYADA ŞATAFAT İÇİNDE BOK GİBİ PARA İÇİNDE KRALLAR GİBİ YAŞIYORUM...!!!!

ss1903

Benim ya suçlusu. COVID:evde ben oturmadım, kongreleri, yemekleri, iftarları, düğünleri ben yaptım, maskeme dikkat etmedim, sosyal mesafeme dikkat etmedim, konu komşu akraba ziyaretlerini hiç eksik etmedim. MÜSİLAJ:benim fabrikalarım var, arıtmaları ben kurmadım, deniz hıyarlarının ihracatını yaptım, atıkları denize döktüm, doğanın kendi çevrimi sırasında bunların bir şekilde cezasını vereceğini unuttum, dünya benimmiş gibi pervasızca para için herşeyi yaptım. EKONOMİ:üretmek yerine hep tüketmeyi tercih ettim, hep ithal mal kullanmak işime geldi, gemilerimle ithal malları 0 vergilerle ülkeye (bir haftasonu KHK'sıyla) soktum, arkadaşlarıma sattırdığım dolarları piyasadan topladım, ne kadar kaliteli olduğu önemli olmayan sırf eşimin dostumun diye şirketlerden devlet parasıyla mal topladım, ihaleler açtım 1 yerine 10a 50ye eşe dosta verdim payımı aldım, ZENGİNDEN DEĞİL FAKİRDEN PAYIMI ALDIM, zengini daha zenginleştirmek, fakiri de 1 lokma ekmeğe muhtaç etmek için it gibi çalıştım. -1-

Görüş Bildir