Topbaş: 'Hedef İstanbul 2020, Mutlaka Alacağız'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hedef İstanbul 2020, Mutlaka Alacağız

Hedef İstanbul 2020, Mutlaka Alacağız

Topbaş: Hedef İstanbul 2020, mutlaka alacağız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu'nu ve spor yazarlarını kabul ederken iddialı bir açıklamada bulundu. Başkan Topbaş, "Hedef İstanbul 2020, mutlaka alacağız." dedi.

Topbaş, "Başbakanımız bu uğurda büyük mesajlar veriyor. İş dünyası, halkımız ve ulusumuz olarak herkes üzerine düşeni yaparsa bu rüyayı gerçeğe dönüştürmemiz işten bile değil." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş Sütlüce'deki Miniatürk Tesisleri'nde Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu ve spor yazarlarını kabul etti. 2 saate varan söyleşide gündem, İstanbul-2020 idi. Topbaş, "Hedefimiz bu Olimpiyat Oyunları'nı İstanbul'a getirmek. Gecemizi-gündüzümüze katarak heyecanla, 7 Eylül'de oylanacak toplantıda kentin İstanbul olarak açıklanmasını bekliyoruz." dedi.

Kadir Topbaş, "Başkanımız da yoğun mesaisinin arasında her defasında İstanbul-2020 mesajı vererek, özellikle tüm yurt dışı gezilerinde bu konuya ağırlık veriyor. Uğraştık, uğraşacağız ve büyük rüyamızı gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

İstanbul'un belediye başkanlığı döneminde birçok uluslararası etkinliğe sahne olduğunu ve artık dünyanın bir İstanbul gerçeğine tanıklık ettiğine değinen Topbaş, "Biz olimpiyatı alarak bu görkemli metropolde, iki kıtayı birbirine bağlayan bu eşsiz güzelliğe yeni bir taç daha takacağız. Bundan da yüzümüzün akıyla çıkacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır." şeklinde konuştu.

İSPANYA PRENSİ İLE KONUŞTUM

Kadir Topbaş, toplantıya girmeden önce, İspanya prensi ile telefonda konuştuğunu hatırlatarak, "Gerek Madrid, gerekse İstanbul 2020 için birbirine rakip olmasına rağmen, kendisi de İstanbul-2020'ninTürkiye'ye yakışacağını söyledi." dedi.

ULAŞIM DERDİ BİTİYOR

8.5 yılda İstanbul'un altı ve üstüyle epey uğraştıklarını dile getiren Başkan Topbaş, "Olimpiyat oyunları için ulaşım Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) vazgeçilmez unsuru. Biz de bu bilinçle 2020'den çok önce, İstanbul'un ulaşım derdini bitirmeye gayret ediyoruz." dedi.

Topbaş, her yıl 1 milyarlık harcamayı amatör spor kulüplerine yaptıklarını, İstanbul'u bir tesis kenti haline getirdiklerini belirterek, "Halkımızın, spor yazarlarının bu vesile ile herkesin yapacağı katkı bizim 2020 İstanbul Olimpiyatları'nı getirmeye yetecektir. Yeterki inanalım. Lobi faaliyetimizi hızlandıralım. Olimpizm yazarlarını İstanbul'a davet ederek, bu büyülü kenti tanıtalım. Haydi herkes taşın altına elini soksun." diyerek önceleri konuya sıcak bakmayan iş dünyasının da İstanbul-2020'yi benimsemeye başladığını sözlerine ekledi.

Toplantıya katılan TSYD Yöneticileri ve spor yazarları, 2020 Olimpiyatlarının İstanbul’a gelmesi için, ellerinden gelen her türlü çalışmayı yapacaklarını belirterek, “Her zaman yanınızda olacağız.” diyerek, destek sözü verdi.

Yemek sonrası TSYD Genel Başkanı Naci Arkan Yönetim Kurulu adına Kadir Topbaş’a çini vazo hediye etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İspanyaİstanbulKadir Topbaşgündem
Görüş Bildir