Görüş Bildir

HDP'li Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin Belediye Başkanları Tutuklandı

Anasayfa > Gündem

Hakkari ve Mardin'de HDP'li belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine yönelik terör soruşturmalarında tutuklama kararları çıktı. Gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve Belediye Meclis Üyesi İrfan Sarı tutuklandı. Mardin'de ise Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz ve belediye meclis üyesi Ferhat Kut tutuklandı.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Kahraman, Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve Yüksekova Belediye Meclis Üyesi İrfan Sarı adliyeye götürüldü.

3 isim de tutuklandı

3 isim de tutuklandı

Tutuklanan Hakkari Belediye Başkanı Cihan Kahraman

Savcılıktaki sorgu sonrası tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Yaşar, 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak', Sarı da 'silahlı terör örgütüne olmak' suçundan tutuklandı.

Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman da 'silahlı terör örgütüne olmak' suçundan tutuklandı.

Nusaybin Belediye Başkanına da tutuklama kararı

Nusaybin Belediye Başkanına da tutuklama kararı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz, Nusaybin Belediyesi meclis üyeleri Mehmet Emin Alkan ve Ferhat Kut, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan zanlılardan HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Nergiz ve belediye meclis üyesi Kut tutuklandı, Mehmet Emin Alkan serbest bırakıldı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Aslan Atasoy

Hdp'ye en ufak sempati besleyen birisi değilim ama seçilmiş belediye başkanlarını görevden almak ya da tutuklamak hoş görüntü vermiyor.Bu adamlar terörist is... Devamını Gör

BulmayinLanBeniV3

Tecavüz suçu sebebiyle cinsel organın "suç aleti" sayılması gibi bir şey. Şahıs gelecek, suçu işleyecek ve sonra cezai işlem uygulanacak... Bizler şaşırıyoru... Devamını Gör

Biri Miri

Eveeet operasyonun sebepleri tek tek ortaya çıkmaya başladı. Hdp ile işim yok fakat hdp'yi bir siyasi parti olarak meclise sokan bu adam. Madem hdp terörist,... Devamını Gör

inizdenbirisi15

pkk ya kim destek oluyorsa gebersin