Görüş Bildir

etiket Hayvanlar Hakkında Şehir Efsanesi Haline Gelen 12 Yaygın Bilgi ve Doğruları

Anasayfa > Cafe

Hayvanlar hakkında şehir efsanesi haline gelen 12 yanlış bilginin doğrusunu sizler için Geek Wrapped'den derledik.

Kaynak: https://www.geekwrapped.com/myth-info...

1. Terleyen köpekler

1. Terleyen köpekler

Köpekler salya akıtarak terlemezler. Ter bezleri vardır ve genellikle patilerindeki yumuşak kısımlar aracılığıyla terlerler. Bunun yanı sıra soluma yoluyla vücut ısılarını düzenlerler.

2. Fil mezarlığı

2. Fil mezarlığı

Ölüm vakti yaklaşmış yaşlı filler sürülerini terk etmezler ve iç güdüsel olarak 'fil mezarlığı' olarak bilinen özel bölgeye gitmezler.

3. Siğil atan kurbağalar

3. Siğil atan kurbağalar

Siğiller kurbağalardan veya diğer hayvanlardan insanlara geçmez. Hatta kurbağanın üzerindeki şişlikler de siğil değildir. İnsanlardaki siğiller, papilloma virüs dolayısıyla oluşur.

4. Kırmızı delisi boğalar

4. Kırmızı delisi boğalar

Boğalar, kırmızı renk gördüklerinde öfkelenmezler. Büyük baş hayvanlar yalnızca iki renk görürler ve kırmızı bunlardan biri değildir. Kırmızıyı değil, matadoru tehdit olarak görürler.

5. Kör yarasalar

5. Kör yarasalar

Yarasalar kör değildir. Yarasa türlerinin %70'i sesle yer belirlerken, bütün yarasa türlerinin gözleri ve görme yetileri vardır.

6. Kafasını kuma gömen deve kuşları

6. Kafasını kuma gömen deve kuşları

Deve kuşları, düşmanlarından saklanmak için kafalarını kuma gömmezler. Yalnızca toprağın altına sakladıkları yumurtalarını çevirmek amacıyla kafalarını toprağın altına sokarlar.

7. Kurbağalar ve sıcak su

7. Kurbağalar ve sıcak su

Kurbağalar kaynayan suya atıldıklarında dışarı zıplamak yerine, hemen oracıkta ölürler. Yavaşça ısıtılan soğuk sudan kaçmaya daha çok meyillidirler.

8. Alfa kurt

8. Alfa kurt

Kurt sürülerinde 'alfa' diye bir kavram yoktur. Kurt sürüleri, aynı insanlardaki aile yapısı gibidir. Aralarında rütbe gibi bir kavram yoktur. Ebeveynler ailenin başındadır ve hiçbiri kendisinden büyükleri devirme derdinde değildir.

9. Uçamayan yaban arıları

9. Uçamayan yaban arıları

Uçma mekanizması ve yaban arısının aerodinamiği yaban arılarının uçabilme yeteneklerini çok iyi gösterir.

10. Kulaklara giren kulağakaçanlar

10. Kulaklara giren kulağakaçanlar

Kulağakaçanlar, kulak kanallarına tırmanmazlar. Böcek bilimciler bu adın yalnızca böceğin şekli insan kulağına benzediği için bir benzetme olduğunu ileri sürüyorlar.

11. Kısa ömürlü sinekler

11. Kısa ömürlü sinekler

Kara sineklerin 20-30 gün arası ömrü vardır, 24 saat değil. Kara sinek larvası 24 saat içinde yumurtadan çıkar.

12. Ağza giren örümcekler

12. Ağza giren örümcekler

İnsanların ömrü boyunca her gece uykusunda bir sürü örümcek yuttuğu yönünde bir şehir efsanesi vardır. Uykuda bir insan çok fazla sese ve titreşime neden olur. Bunlar da örümcekleri kaçırmaya yeter.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
462
176
54
40
39
35
33
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mr Logical

Bu bilgilerin çoğu insanlar bilgi edinmek için gereği kadar çabalamadığı için böyle yayılmıştır. Yaklaşık 10 yıl kadar önce (o zamanlar denemeler ve öyküler ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

hahahahhaa abi senin yüzünden mi oldu şimdi bu kelebeklerin ömrü bir gündür demişlerdi bize de :D bu arada öğrenci derken öğretmen misin ki :)

Osman Değirmenci

8. Alfa kurt vardır orası yanlış. --- 10 kulağakaçan değil taşak kıstıran :(

carmenta1

birçok kez editörlerin tarafında yazıyorum diye eleştirilsem de benim onların tarafında olduğum kısımlar çerezlik eğlencelik şeylerde oluyor...bilgilendirmek... Devamını Gör