Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Hayvan Hakları Kanunu İçin Ne Zaman Çalışma Başlatılacak?’

Anasayfa > Gündem

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kapsamlı bir havyan hakları kanunu için ne zaman çalışma yapılacağını sordu.

Tanrıkulu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün, hayvan hakları ihlalleri dolayısıyla en çok ceza kestiği 10 il hangileridir?

  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, hayvan hakları ihlalleri denetimlerini nasıl gerçekleştirmektedir? Toplam kaç personel bu işlemler için istihdam edilmektedir?

'Eziyet ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacaktır?'

'Eziyet ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacaktır?'

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu

  • Kapsamlı bir havyan hakları kanunu için ne zaman çalışma yapılacaktır? Eziyet ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacaktır?

  • Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu Projesi çerçevesinde ne tür çalışmalar yapılmaktadır?

  • Türkiye genelinde toplam kaç hayvan barınağı bulunmaktadır? Bu barınaklarda kaç hayvan barınmaktadır? Bu hayvanlar düzenli olarak veterinerlerce sağlık kontrolünden geçmekte midir?

  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve diğer ihtiyaçları için ayırdığı yıllık bütçe toplam ne kadardır?

  • Hayvan hakkı ihlalleri için ihbar hattı açılacak mıdır?'

Anka

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
202
38
4
3
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sinan Akbulut

Sokak hayvanları konusunda en kısa zamanda kesinlikle birşeyler yapmalı. Artık geç bile kalındı.

erkan aygün

Avcilik konusundada saglam adimlar atilmali ulkede herkes avci olmus saglam bir sinirlama duzenleme sart

görüncek adam

Hiç unutmuyorum televizyonda kurban bayramının 1. gününde haberleri izliyoruz.Uyarı felan yapılmadan bir görüntü verdiler;Adam bayağı peşinden koştuktan sonr... Devamını Gör