Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayri İnönü: 'Beni Tehdit Eden Mustafa Sarıgül'

-

Hayri İnönü yeni bir açıklama yaparak Mustafa Sarıgül tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. Sarıgül'ün açıklaması gecikmedi.

Mustafa Sarıgül ve CHP Milletvekili İhsan Özkes’in ‘tehdit’ iddialarını yalanlaması üzerine Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Bana, ‘Emir Sarıgül seni tehdit etti mi’ diye sordular. Etmedi dedim. Beni tehdit eden Mustafa Sarıgül. Emir Sarıgül yanımda çalışıyor bana küfretti ama tehdit etmedi” yanıtını verdi. İnönü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na "her şeyi açık açık anlattığını" belirtti. 

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Hürriyet gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte İnönü'nün Hürriyet’ten Gülden Aydın’ın sorularına verdiği yanıtlar:

- Eşiniz Nazlı İnönü’nün tehdit edildiğiniz sözlerine karşılık Mustafa Sarıgül, “Daha bir gün önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun huzurunda Hayri İnönü ile yapılan görüşmelerde bu tür iddiaların doğru olmadığını söyledi” diyor.

Soruyu yanlış soruyorlar. Emir Sarıgül seni tehdit etti mi diye sordular. Etmedi, dedim.

- Mustafa Sarıgül var mıydı o toplantıda?

Hayır. Konu Emir. Mustafa Sarıgül değil ki.

- Salı günü Ankara’da Kılıçdaroğlu, Emir Sarıgül ve İhsan Özkes’le bir araya geldiniz.

Evet ama bu toplantıdan önce Sayın Kılıçdaroğlu ile 45 dakikalık özel bir görüşme yaptık, ama bu özel görüşmenin içeriğini söyleyemem.

- Tehditlerden söz ettiniz mi Kılıçdaroğlu’na?

Son derece açık bir görüşme yaptık.

- Yani her şeyi anlattınız?

Yani tabii.

- Tehditleri de?

Tabii tabii. Son derece samimi bir görüşme oldu. Ondan sonra İhsan Özkes’le, Emir geldi. Emir, defalarca ‘Ben sizi tehdit ettim mi?’ dedi. Ben de ‘Etmedin’ dedim. Beni tehdit eden Emir Sarıgül değil ki. Konu Emir Sarıgül değil. Emir Sarıgül benim muhatabım değil ki. Emir Sarıgül benim yanımda çalışıyor. Emir Sarıgül beni tehdit etse ne olur, etmese ne olur. Beni tehdit eden Mustafa Sarıgül. Ama hep Emir’le, Mustafa Sarıgül’ü karıştırıyorlar. Emir gelip burada küfür de etmiştir, ama tehdit etmedi.

- Emir Sarıgül gelip size küfür mü etti?

Etti, bir ara etti. Ama kaale almadım. Muhatabım değil çünkü.

“KILIÇDAROĞLU’NA HER ŞEYİ AÇIK AÇIK ANLATTIM”

- Ama zaten Kılıçdaroğlu’na Mustafa Sarıgül’ün tehditlerini anlatmıştınız.

Evet, anlattım. Her şeyi söyledim Sayın Kılıçdaroğlu’na. Emir’le ilgili bir şey konuşmadım. Sadece Emir’le görüşmek istemediğimi söyledim. Muhatabım Emir değil, ama karşıma Emir çıkıyor. Sayın Kılıçdaroğlu’na her şeyi açık açık anlattım. Nazlı’nın size anlattıklarını. Hatta Nazlı’nın anlattıklarında eksik şeyler var. Beni Ankara’da Pembe Köşk’te takip ettirmişlerdi, Nazlı’ya söylememiştim.

“ARTIK EMİR’İN İSTİFA ETMESİ LAZIM”

- Şişli Belediye Başkanı olarak bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

İşime tabii ki devam edeceğim.

- Görevden almalar, yeni görevlendirmeler yapacak mısınız?

Gerekirse görevden alınacaklar. Tutturuyor Emir, ‘Beni görevden al, görevden al’ diye.

- Görevden alacak mısınız?

İstifa etmesi lazım. Bırakın bunu, Meclis’ten de istifa etmesi lazım. Bu saatten sonra artık Emir Sarıgül’le birlikte çalışma imkânımız yoktur. Daha önce de yoktu. Partimize zarar gelmesin diye sesimi çıkarmayıp oturuyordum. Sesimi çıkarmadıkça tepeme biniyorlar.

MUSTAFA SARIGÜL’DEN YANIT GELDİ

Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü’nün iddiaları üzerine Twitter’dan açıklama yaptı.

'Şişli konusunu çözeceğim'

'Şişli konusunu çözeceğim'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Şişli Belediyesi'nde Sarıgül ailesiyle Belediye Başkanı Hayri İnönü arasındaki gerilimi "farklı bir şekilde çözeceğini" söyledi.

HaberTürk gazetesine konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Şişli Belediyesi'nde mevcut başkan Hayri İnönü ile Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ve eski başkan Mustafa Sarıgül arasındaki gerilimi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu konu hakkında detaylı konuşmak istemedi ancak "Şişli konusunu ben farklı çözeceğim. Nasıl olduğunu şu aşamada söylemem ama yakında çözünce görürsünüz” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, ilçede bu yılbaşı süsleme yapılmayacağını söylemişti. Kılıçdaroğlu bununla ilgili olarak da, "Ben süslenmesi gerektiğine inanıyorum, süslenmeli de. Nişantaşı pırıl pırıl, İstanbul’un gözdesi olmalı ve herkesin imrenmesi gerekir. Orası İstanbul’un pırlanta yüzüğüdür" diye konuştu.

Sözcü - Al Jazeera Turk

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir