Komiser Mustafa Sarı'nın Ailesi: 'Atılmadı, Düştü'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Komiser Mustafa Sarı'nın Ailesi: Atılmadı Düştü, İddialar Spekülasyon

Adana'daki protestolar sırasında alt geçit inşaatından düşerek yaşamını yitiren Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi sosyal medyada dolaşan 'düşmedi atıldı' iddialarına sert tepki gösterdi.

Adana'da Gezi Parkı eylemleri sırasında alt geçit inşaatına düşerek yaşamını yitiren Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi Radikal'e konuştu. Mustafa Sarı'nın ağabeyi Adem Sarı, sosyal medyada kendilerini 'Sarı ailesinin yakınları' olarak tanıtan Feride Pelin Özdemir'i ve diğer kişileri tanımadıklarını söyledi. Mustafa Sarı'nın babası ise oğlunun düştüğünü ve bu konuda kendilerine bu yönde bilgi veren Adana Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne inandıklarını belirtti.

"MUSTAFA DÜŞTÜ, ATILMADI"

Mustafa Sarı'nın ağabeyi Adem Sarı, "Polisi göstericiler köprüden attı" iddialarına sert tepki gösterdi. Adem Sarı, bu tür spekülasyonlara yer verilmesinin kendilerini daha da üzdüğünü ifade ederek, "Mustafa düşmüştür, atıldığı iddiaları spekülasyon. Abim arkadaşlarıyla beraber göreve giderken düşüyor. Biz acımızı yaşamak istiyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Sosyal Medya Bu Mektubu Konuşuyor

Adana'da köprüden düşerek ölen genç komiserin kuzeni tarafından yazılan mektup sosyal medyayı salladı.

Adana'da yaşamını yitiren komiser Mustafa Sarı'nın kuzeni, Sarı'nın öldürüldüğü yönünde yalan haberler yayılmasına ailesinin ricası üzerine tepki gösterdi.

Adana'da Gezi Parkı protestolarına müdahale ederken alt geçit inşaatından düşerek hayatını kaybeden Komiser Mustafa Sarı'nın kuzeni F.P.Ö, Sarı'nın öldürüldüğü yönünde iddialar yayılmasına internetten yayınladığı mesajla tepki gösterdi.

F.P.Ö'nün ilk yayınladığı mesaj şu şekilde:

"Arkadaşlar bazılarınızın bildiği üzere zor günler geçirdim. Şimdiyse önümde çok uzun bir yol. Bu günlerde beni yalnız bırakan sadece telefonumdu kendisi bana hala sorun yaşatmaktadır. Arayıp da ulaşamazsanız telaş etmeyin wi-fi hala çalışıyor.

Neyse derdim bu değil. Günlerdir sustum ama artık susmayacağım. TRT haberin yaptığı komiser Mustafa Sarı köprüden düşmedi, atıldı haberi öncülüğünde gerek medyada gerekse sosyal medyada abimin öldürüldüğüne dair yalan haberler dolaşmaktadır. Bu haberleri devlet kendi eliyle de desteklemektedir. Muammer Güler abimin öldüğü ilk gün 4-5 kişi tarafından atıldığı yalanını tüm kamu oyuyla "paylaşmıştır". Abim polislere öncülük ederken köprü inşaatındaki ışıksızlanma, uyarı levhalarının eksikliği, yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle takıldı ve düştü. Babamın söylediğine göre bu düşüşüne 15ten fazla polis de şahit olmuş ve hemen müdahale etmişler.

Şu anda bu satırları yazarken elim titriyor. Günlerdir susuyordum, acımı içimde yaşamaya çalışıyordum. Beni bu satırları yazmaya mecbur ettiler ve sizden ricam

ABİMİN ÜZERİNDEN KİMSENİN PRİM YAPMASINA İZİN VERMEYİN.

Saygılar FPÖ."

Hayatını kaybeden Mustafa Sarı'nın kuzeni olduğunu açıklayan F.P.Ö. mesajının yayılmasından sonra ikinci bir açıklama yaparak, mesajı “insanları yanlış bilgilendirenlere karşı” yazdığını söyledi ve Sarı'nın öz ağabeyi olmadığını, kuzeni olduğunu söyledi. F.P.Ö.'nün son mesajı şu şekilde:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaGezi ParkıMuammer GülerPolisSosyal MedyaTRT
Görüş Bildir