Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatın Film Olsa Kim Yönetirdi?

891PAYLAŞIM

Herkesin hayat hikayesi farklı olsa da hepsi kendi penceresinden bakınca oldukça özel ve benzersiz. Kimi sıradan kimi çeşitli acılarla yoğrulmuş kimi ise özenilecek kadar güzel geçmiş, mutlu hayatların hikayeleri... Peki seninki nasıl? Bir gün hayat hikayeni dinleyen birisi bunu filme çekmek isteseydi hangi yönetmen bunun altından kalkabilirdi? Soruları cevapla, senin hikayen için yönetmen koltuğuna oturup bu işin hakkını en iyi kim verebilirdi sana söyleyelim.

1. Öncelikle yaşını öğrenmemiz lazım?

2. Hayatın boyunca kaç defa aşık oldun?

3. Boşluğu nasıl doldurursun?

Roman olur
Şiir olur
Kimse okumaz
Best seller olur
Gözyaşları sel olur
Eğlenceli olur

4. Hayat hikayen bu evlerden hangisinde geçse seni daha iyi anlatırdı?

5. Bugüne kadar hayatında çektiğin en büyük duygusal acıya 10 üzerinden kaç puan verirsin?

6. Aldatma olaylarıyla aran nasıl oldu?

Aldatmadım, aldatılmadım
Aldattım ama aldatılmadım
Aldattım, aldatıldım
Aldatmadım ama aldatıldım
İkisi de benim için bir anlam ifade etmiyor

7. Bugüne kadar yaşadıklarını çevrendeki insanların hayatlarıyla kıyaslarsan?

Çok daha zor
Pek fark yok gibi
Oldukça rahat
Daha ilginç
Daha acı dolu
Gizemli

8. Evde tek başına oturuyorsun ve bir anda elektrikler kesildi. Böyle bir durumda ne yaparsın?

Korkar birilerini ararım
Umrumda olmaz
Evden çıkar bir arkadaşıma giderim
Yatar uyurum
Mümkünse müzik dinlerim, kitap okurum
Hoşuma gider, kafamı dinlerim

9. Tercihin hangi tatil olur?

10. Zor bir durumda kalsan hangisini ustalıkla kullanarak karşındakini alt edebilmek isterdin?

Quentin Tarantino!

Hayatın filme çekilse yönetmeni Tarantino olurdu. İlginç hikayelerle dolu, bazen son derece dingin bazen ise aksiyon dolu bir film hem de. Popüler kültüre dair referanslar da nostaljinin kralı da bu filmde. Seveni de rahatsız olanı da çok olurdu. Bol diyaloglu, kan, gözyaşı, intikam, aşk, macera tekmili birden burada! Estetik yönüyle de kusursuz bir iş çıkarılması gereken bu hikayenin hakkından ancak Tarantino gelirdi.

Çağan Irmak!

Hayatın filme çekilse yönetmeni Çağan Irmak olurdu. Gözyaşlarımızı zor tutacağımız, duygu yüklü bir film çıkardı ortaya. Sakince ilerleyen ama dramın hiç eksik olmadığı, insanları hüzne boğan bir film. Hayatının filmi hem çok izlenir hem de yarattığı etki ile unutulmazlar arasında girerdi. Seyirciye yaşadıklarının özünü en iyi verecek, onları bu duygusal hikaye ile etkileyebilecek ideal isim Çağan Irmak olurdu.

David Lynch!

Hayatın filme çekilse yönetmeni David Lynch olurdu. Anlaşılmaz, kaotik, karmaşık, tuhaf, tahmin edilemeyen ve sonu açık bırakılmış bir film. Herkesin hakkında konuştuğu, çeşitli tahminler yürüttüğü bu filmle ilgili her seyircinin mutlaka kendine has bir teorisi olurdu. Seni de filmi de tam anlamıyla çözebilmek mümkün olmazdı ama izleyenleri oldukça farklı bir deneyimin bekleyeceği kesin. Bu başkalarının hikayesine hiç benzemeyen, nev-i şahsına münhasır filmin altından ancak David Lynch kalkabilir.

Steven Spielberg!

Hayatın filme çekilse yönetmeni Steven Spielberg olurdu. Fim gişe rekorları kırar, adından her yerde söz ettirirdi. Hayatını anlatan bu filmde Hollywood'un en tanınmış isimlerinden biri canlandırırdı seni. Hayat hikayenden pek çok farklı tür için malzeme çıkabilir, bu farklı hikaye pek çok farklı şekilde ekrana yansıtılabilirdi. Bunun hakkından en iyi gelecek kişi de kuşkusuz, janr olarak birbirinden oldukça farklı filmlere imza atmış olan Spielberg olurdu. Hikayenin ondan başka bir ele teslim edilemesi düşünülemez.

Alfred Hitchcock!

Hayatın filme çekilse yönetmeni Alfred Hitchcock olurdu. Gizemli, gerilim dolu, sonu merak uyandıran bir film. Usta yönetmenin elinden çıkan bu film bir klasik olarak sinema tarihine geçerdi hem de. Güzel kadınlar, yakışıklı erkekler, meraklı insanlar ve  başta anlaşılması güç bir gizem ile başlayan hikayen seyirciyi koltuğuna mıhlardı. Yaşlı kurt yaşasaydı hikayen onun elinde bir kült filme dönerdi. Hitchcock'un yönettiği bu filmden çıkanların kendilerine gelmeleri için zamana ihtiyaçları olacağı da kesin.

Jean-Pierre Jeunet!

Hayatın filme çekilse yönetmeni Jean-Pierre Jeunet olurdu. Amelie gibi sıcak bir film. Güzel anların, ufak mutlulukların ve ilginç tesadüflerin yüzlere tatlı bir tebessüm yerleştirdiği bu film çoğu insanın favori filmi olurdu. Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, insanların kendilerini iyi hissetmek istedikleri zamanlarda açıp tekrar tekrar izleyecekleri bir film çıkardı hikayenden. Hayat hikayene, her ne kadar türlü zorluklar da olsa içinde imrenerek bakardı insanlar. Bu işin altında da ancak Jeunet kalkabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ales-grace

Steven Spielberg!

sunflower

Hayatın filme çekilse yönetmeni Tarantino olurdu. İlginç hikayelerle dolu, bazen son derece dingin bazen ise aksiyon dolu bir film hem de. Popüler kültüre dair referanslar da nostaljinin kralı da bu filmde. Seveni de rahatsız olanı da çok olurdu. Bol diyaloglu, kan, gözyaşı, intikam, aşk, macera tekmili birden burada! Estetik yönüyle de kusursuz bir iş çıkarılması gereken bu hikayenin hakkından ancak Tarantino gelirdi. -- En sevdiğim yönetmenlerden biridir. :)))

gulizaydin

Hayatın filme çekilse yönetmeni Alfred Hitchcock olurdu. Gizemli, gerilim dolu, sonu merak uyandıran bir film. Usta yönetmenin elinden çıkan bu film bir klasik olarak sinema tarihine geçerdi hem de. Güzel kadınlar, yakışıklı erkekler, meraklı insanlar ve başta anlaşılması güç bir gizem ile başlayan hikayen seyirciyi koltuğuna mıhlardı. Yaşlı kurt yaşasaydı hikayen onun elinde bir kült filme dönerdi. Hitchcock'un yönettiği bu filmden çıkanların kendilerine gelmeleri için zamana ihtiyaçları olacağı da kesin.

Gizli Kullanıcı

Çağan Irmak! testi çözmeye başlamadan önce tahmin etmiştim zaten :D

nergiz-sirinova

Quentin Tarantino! Hayatın filme çekilse yönetmeni Tarantino olurdu. İlginç hikayelerle dolu, bazen son derece dingin bazen ise aksiyon dolu bir film hem de. Popüler kültüre dair referanslar da nostaljinin kralı da bu filmde. Seveni de rahatsız olanı da çok olurdu. Bol diyaloglu, kan, gözyaşı, intikam, aşk, macera tekmili birden burada! Estetik yönüyle de kusursuz bir iş çıkarılması gereken bu hikayenin hakkından ancak Tarantino gelirdi.

Görüş Bildir