Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşama Tutunma Gücüyle Kanseri Yenen Dünyanın En Mutlu Köpeği Gluta

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Hayat bazen çok zor, belki de dayanabileceğimizden daha zor. Fakat bu içerikte sizlerle paylaştığımız hikaye yaşamla aramızda olan bağı güçlendiriyor ve bu hayatta ne olursa olsun, her türlü güçlüğün üstesinden gelinebileceğini gösteriyor. İşte kalplerimizi sızlatan Gluta'nın hikayesi ve tarifsiz gülüşü;

Kaynak: http://news.distractify.com/pinar/gluta-...

1. Dünyanın en mutlu köpeği Gluta'nın çevresine neşe saçan bir gülüşü var.

2. Bu köpeği bir an için bile olsa mutsuz görmek imkansız fakat bu noktaya oldukça zor gelindi.

3. Gluta eskiden Tayland'ın caddelerinde yaşayan bir sokak köpeğiydi.

4. Yetkililer tarafından kurtarılan köpek bir hayvan çiftliğine yerleştirildi.

5. Çok süre geçmeden çiftlik bakıcıları Gluta'nın rahminde bir sorun olduğunu farketti.

6. Zavallı köpekte rahim iltihabı (metrit) olduğu anlaşıldı.

7. Gluta için başka çare yoktu, rahminin tamamen alınması gerekiyordu.

8. Ameliyattan sonra Gluta biraz rahatlamıştı ama işler daha da kötüleşecekti.

9. Kısa bir süre sonra Gluta'ya rahim ağzı kanseri teşhisi konuldu.

10. Bakıcısı Sorasart Wisetsin ile birlikte zorlu bir sürece girdi Gluta. Bu dönemde Gluta'nın gözlerinde hüzün hakimdi.

11. Önce kemoterapi gördü ve ardından cerrahi lazer tedavisi ile devam edilmesi gerekti.

12. Wisetsin: "Tedavinin tamamlanmasının ardından Gluta her geçen gün daha iyi hissetmeye başladı. Gözlerindeki üzgün bakışın yerini tarifsiz bir mutluluğa bıraktığını görebilirdiniz."

13. "Gluta artık tamamen iyileşti ve bundan sonra hep gülecek. Onun gözlerindeki o acı bakışları görmeye bir daha asla dayanamam."

14. Bir zamanlar kanser olan ve aylarca tedavi gören bu mutlu köpeğin bakışları onun hayata tutunma gücünün en güzel göstergesi.

15. Güzel ruhlu güçlü Gluta'ya mutluluklar diliyoruz. Umarız hep böyle gülmeye ve bizlere de mutluluk vermeye devam eder.

Eğer Gluta'yı sosyal medyada takip etmek isterseniz Facebook ve Tumblrsayfalarına bakabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kappadoks

artık insanlar yetmedi sosyam medyada biraz da it takip edelim

darkwins

"it" dediğin hayvan bir canlı ve şu yorumundan sonra anladım ki senden daha "insan"

uzaktan-kokarca

takip etme o zaman şampiyon.zorla gözüne mi sokuyoz?

uzaktan-kokarca

Şu dünyada köpeklerden daha güzel hayvan varmıdır? Üniversite öğrencisiyken kedi beslemiştim.Kesinlikle katı bir kedi faşistiydim ama geçen hafta bir sokak köpeğini sahiplendikten sonra köpeklerin gerçekten bambaşka canlılar olduğunu farkettim. Kesinlikle her insanın muhkakkak yaşaması gereken bir duygu bir köpeğin sevgisini kazanmak.Şu köpeği gülerken görünce ben daha mutlu oluyorum valla.öperim ensenden Gluta

icimdekiyagmur

Canım yaaaaa <3

therewasauser

Sevginin gücü derler buna

ahmet-refik

Bizim ailenin maskotu kızımızda (kedimiz) 7 yaşında benzer sıkıntı çıkmıştı ve uludağ ünv. vet. fakültesinde başarılı bir operasyon ile rahmi alınmıştı , 14 adet antibiyotik iğnesini ben yapmıştım ameliyattan sonra günde iki kez tam bir hafta... Ondan sonra 8 yıl kadar daha bizimle oldu ve 15 yaşlarında aramızdan eceli ile ayrıldı :((((( bir hafta on günlük iken ailemize almıştık , elimizde büyümüştü... İnanın hastalığı , vefatı çok acı oluyor... canınız acıyor resmen :(((

therewasauser

Bilirim o acıyı kardeşim.Benimde inanmıycan belki ama bi horozum vardı.Çıkar çıkmaz yumurtadan beslemeye başladım.2buçuk yıl bizle oldu sonra haince katledildi.Eminim 15 yıl daha fazla acı verir

Görüş Bildir