Hayata Hangi Sanat Akımının Penceresinden Bakıyorsun?

 > -
Abone ol

Hepimiz hayata farklı pencerelerden bakıyoruz. Kimimizde realist, kimimiz dadaist, kimimiz de romantik. Peki sen hangi sanat akımının penceresinden dünyayı yorumluyorsun?

1. Öncelikle bir tablo seç.

2. İmkanın olsa gökyüzünü hangi renge boyardın?

Siyah
Beyaz
Kırmızı
Gri
Sarı
Yeşil
Gökkuşağına

3. Şimdi de ayın en huzur veren halini seç.

4. Gece 3'te canlı yayınlansa hangisini izlemek için uykusuz kalırdın?

5. Artık sevmediğini anladığın sevgilinden ayrılmak istiyorsun. Ona nasıl bir açıklama yapardın?

6. Kendine doğaüstü bir güç seçsen hangisi olurdu?

7. Aşağıdaki resimde hangisini ilk önce gördün?

8. Dünyayı nasıl tanımlarsın?

9. Son olarak hangi arabesk şarkının sözünü sen söylemiş olabilirsin?

Hatasız kul olmaz
Tanrı istemezse yaprak düşmezmiş
Böyle gördük, böyle gördük, biz babadan böyle gördük
Bırakın, bırakın, bırakın gitsin.
Henüz 3 yaşında bir kardeşim var, seni ondan bile kıskanıyorum.
Yakarsa dünyayı garipler yakar
Seni sevmeyen ölsün
Bir teselli ver
Hiçbiri

Realizm!

Verdiğin cevaplara gere son derece gerçekçi bir insansın. Ayakların yere sağlam basıyor.  Duygularınla değil tamamen mantığın hareket eden bir insansın. Bir olayın sonucu ne olursa olsun her zaman gerçeklere tutunuyorsun. Gereksiz hayallere umudun bağlamıyorsun. Sağlamcısın biraz da. Seni kolay kolay kimse ters düz edemez. :)

Klasisizim!

Verdiğin cevaplara göre sen son derece sağ duyulu bir insansın. Olaylara son derece temkinli yaklaşıyorsun. Sezgilere önem verdiğin gibi akıl ve sağduyu da senin için oldukça önemli. Bu tavrın birçok badireyi sıyrıksız atlatmana yardımcı oluyor tabi. Birçokları senin bazı tavırlarını klişe bulsa da onlardan vazgeçmiyorsun. O klişeler sana hayatı kolay kılıyor. Ayrıca son derece net bir insansın. Lafı hiç dolandırmıyorsun. :)

Romantizm!

Verdiğin cevaplara göre sen duygulara önem veren birisin. Elbette kararlarını verirken akıl senin için rehber ama duyguların daha ağır basıyor. Kolay kolay kıyamıyorsun insanlara. İnsanlarla ilgili kararlarını verirken gözlemlerin kadar sezgilerin de önemli. Gri alan sende fazla yok. İyiler ve kötüler var dünyanda. Ve elbette hiçbir kötü senin yanında barınamaz!

Sürrealizm!

Verdiğin cevaplara göre sen sıradışı bir insansın. Olaylara yaklaşımın çevrende çoğunlukla akıl ve mantık dışlı kabul ediliyor. Tabi senin akılsız bir insan olduğunun göstergesi değil :) Senin için O AN önemli. O an aklına gelen ilk şeyi yapıyorsun. Bu kesinlikle acelecilik ya da acemilik değil. Seni bilinçaltın ve içgüdülerin yönlendiriyor. Aldığın kararlar ve olaylara bakışın seni hiç ama hiç yanıltmıyor. :)

Dadaizm!

Verdiğin cevaplara göre sen kural tanımaz bir insansın! Toplumun koyduğu kurallar seni fazlasıyla bunaltıyor. Kendi kurallarınla daha doğrusu kuralsızlığınla hayata devam ediyorsun. Ayrıca seni bir şeye ikna etmek deveye hendek atlatmaktan daha zor. Her şeye kuşkulu yaklaşıyorsun. Birinin hayatına girmesi haliyle çok zor oluyor.

Sembolizm!

Verdiğin cevaplara göre sen sanatçı ruhlu bir insansın. Hem kullanırken hem yorumlarken sembollere çok anlam yüklüyorsun. Çoğunlukla anlamıyorlar seni. Bu da seni biraz yalnızlaştırıyor.   İnsanları seni anlamasından ziyade hissetmeleri senin için ön planda. Anlaşılmamak gibi bir derdin yok. Zaten umrunda da değil. Baki kalanın kubbede hoş bir seda olduğunu bilen nadir insanlardansın :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysegulerbas

Realizm! Verdiğin cevaplara gere son derece gerçekçi bir insansın. Ayakların yere sağlam basıyor. Duygularınla değil tamamen mantığın hareket eden bir insansın. Bir olayın sonucu ne olursa olsun her zaman gerçeklere tutunuyorsun. Gereksiz hayallere umudun bağlamıyorsun. Sağlamcısın biraz da. Seni kolay kolay kimse ters düz edemez. :)

buzdolabindakiuranyum

Gerçekçilik? Ben? Efenim bir yanlışlık olmasın filan...

johnny-cage

Klasisizim! Verdiğin cevaplara göre sen son derece sağ duyulu bir insansın. Olaylara son derece temkinli yaklaşıyorsun. Sezgilere önem verdiğin gibi akıl ve sağduyu da senin için oldukça önemli. Bu tavrın birçok badireyi sıyrıksız atlatmana yardımcı oluyor tabi. Birçokları senin bazı tavırlarını klişe bulsa da onlardan vazgeçmiyorsun. O klişeler sana hayatı kolay kılıyor. Ayrıca son derece net bir insansın. Lafı hiç dolandırmıyorsun. :)

esmaceylin-esma-ceylin-alkan

Verdiğin cevaplara gere son derece gerçekçi bir insansın. Ayakların yere sağlam basıyor. Duygularınla değil tamamen mantığın hareket eden bir insansın. Bir olayın sonucu ne olursa olsun her zaman gerçeklere tutunuyorsun. Gereksiz hayallere umudun bağlamıyorsun. Sağlamcısın biraz da. Seni kolay kolay kimse ters düz edemez. :) realizim çıktı

Gizli Kullanıcı

Realizm!

Görüş Bildir