Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayat Kurtarıcı Özelliği Olmasına Rağmen Kolayca Denk Gelemeyeceğiniz 15 Altın Tavsiye

1.3bPAYLAŞIM

Tecrübeler konuşuyor.

1. Yeni bir eve taşınırken evdeki demirbaşların ve diğer şeylerin fotoğrafını çekin. Oradan çıkarken ev sahibi hasardan dolayı depozitonuza çökmek isterse fotoğrafı gösterirsiniz.

2. Bir yazıyı kapatmak istiyorsanız karalamak yerine üzerine başka harfler yazın. Böylelikle tamamen okunmaz olur.

3. Çay kahvede şekerden bir türlü vazgeçemiyorsanız, bardağa önce şeker atın. Ne kadar şeker aldığınızı gözlerinizle görürsünüz ve ister istemez kısmak istersiniz.

4. Dairenizin su vanasının nerede olduğunu öğrenin. Acil bir durumda onu aramak pek keyif verici bir deneyim olmayacaktır.

5. Haftasonunu bir gün izinle birleştirerek tatile çıkacaksanız, Cuma yerine Pazartesi izin alın. Cumartesi-Pazartesi biletleri Cuma-Pazar biletlerine oranla daha uygundur.

6. Biriyle konuşurken rahat hissetmiyorsanız, birlikte yürürken bunu yapmayı deneyin. Yüzyüze olmamak iki tarafı da rahatlatacaktır.

7. Uzun ve ciddi bir ilişkiden çıktıysanız parfümünüzü değiştirin. Kullanmıyorsanız da yeni bir parfüm edinin.

8. Eğer fotoğrafı Döküman olarak gönderirseniz WhatsApp fotoğrafların kalitesini düşürmez.

9. “Çünkü bu işi yıllardır böyle yaparım” yeni bir yöntemi kenara itmek için yeterli bir gerekçe değildir. Yeni yöntemlere açık olun, çok daha kullanışlı olabilirler.

10. Sizi tanımayan bir köpeği sevecekseniz kafasının altından sevin, üstünden değil.

11. İçeceğinizin çabuk soğumasına ihtiyacınız varsa kağıt havluyu ıslatıp etrafına sarın ve buzlukta 10 dakika bekletin.

12. Tatilden döndükten sonra evinizdeki kokuya dikkat edin. Eviniz aslında hep böyle kokuyor, siz sadece alıştığınız için duymuyorsunuz.

13. Arabanızı servise ya da yıkamaya vermeden önce dört bir yanından ayrıntılı fotoğrafını çekin.

14. Sabah giyeceğiniz gömleğiniz ya da tişörtünüz kırışıksa ve ütüleyecek fırsatınız yoksa, duş alırken banyonun bir köşesine asın. Sıcak buhar kırışıklıkları bir nebze de olsa giderir.

15. Mail oluştururken alıcı kısmını boş bırakın ve en son girin. Böylece yanlışlıkla gönderimlerin önüne geçersiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

yalnız buhardan nemlenip giyilmezki?

odunq

tamam bir kez yazınca iyi de farklı başlıkta aynı içerikleri görmek sıkıyor. Abartısız söylüyorum neredeyse tamamını farklı başlıklarda okuduğumu hatırlıyorum.

vlknsn

aynen

koray-polat

#1 #2 #4 #13 Paranoyaya giriş 101

odunq

başınıza gelmemesini umut ediyorum ama öyle bir şey olursa ne kadar önemli olduklarını anlarsınız. Kiralık evde normal bir ev sahibinde çok sıkıntı yaşamazsınız belki ama iş avukatlık olunca oldukça saçma bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz. Aynı şekilde araç yıkama ve otoparklarda 10-15 dk bir gözlem yapıp gelen araçların ne kadar dikkatsiz, özensiz ve tehlikeli kullanıldığını gördüğünüzde hiç de paranoya olmadığını anlarsınız.

birinci-tekil-birey

Bir kısmını ben de yapıyorum. Mantıklı...

sbstnbjk

Bunları yapmadığı için ölen biri görmedim. Yani hiçbiri hayat kurtarıcı değil... Tamam şaka yaptım. Güzel galeri. Saçmasapan testler hazırlayacağınıza böyle şeylerle gelin.

Görüş Bildir