Hayat Kurtaran 10 Haber Okuma Servisi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hayat Kurtaran 10 Haber Okuma Servisi

Hayat Kurtaran 10 Haber Okuma Servisi

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın bulunduğunuz iş kolu ile ilgili dünya üzerinde neler olup bitiyor öğrenmek zorundasınız. Gelişmeler, yeni trendler, yeni açılan servisler gibi içeriklerin yanında dünyanın dört bir köşesine dağılmış rakiplerinizi de takip etmeniz gerekiyor.

Peki tüm bu bilgilere nasıl sahip olacağız? Gün içerisindeki tüm yoğunluk arasında onlarca gazetenin yanında internet siteleri ve blogların arasında kaybolmak çok kolay. Zaman az, içerik çok diyenlerin imdadına bu konuda hizmet veren servisler yetişiyor.

Aşağıda sizlere tanıtacağımız servislerin ortak noktası belirli konularda diğer kaynaklarda yayınlanan günün önemli haberlerini bir araya toplayarak ziyaretçilerine/kullanıcılarına sunuyor olması. Bu servislerin bazıları mobil uygulamalar ile son kullanıcıya ulaşırken, bazıları da web sitesi olarak hizmet veriyor. iPhone, iPad ve Android’li cihazların yanında iki Playbook versiyonuna sahip uygulama ve tarayıcı üzerinden hizmete veren servisler içerikte sizleri bekliyor.

Flipboard

Flipboard’u en popüler haber okuma servisi olarak adlandırabiliriz. Bir çok konu başlığında okuyucularına içerik sunan Flipboard’un en dikkat çekici özelliği kullanıcı dostu arayüzü ve şık tasarımı.

Kullanıcıları kendilerine sunulan içeriklerin yanında uygulamaya entegre olan sitelerdeki içerikleri de yükleyerek Flipboard’u özelleştirebiliyorlar. Bunun yanında Facebook ve Twitter hesabınızı Flipboard’a bağlayarak ana sayfanıza düşen içerikleri görseller ile zenginleştirilmiş olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Eğer bir Android veya iOS cihazınız var ise Flipboard’a mutlaka sahip olmalısınız!

Zite

Zite, popüler haberlerin derlendiği bir uygulama. Sosyal medya, teknoloji, girişimcilik gibi başlıkların yanı sıra hobiler, pazarlama, iş dünyası, politika gibi birçok konu başlığının yer aldığı Zite kısıtlı zamanda daha çok kaliteli içeriğe ulaşmak isteyenler için önemli bir kaynak.

iPhone ve iPad uygulamalarının yanında Android ve WP 7 uygulamalarına da sahip olan Zite, milyonlarca içerik arasından kişisel tercihlerinize uygun olanları derleyip tek ekranda sunmayı amaçlıyor.

Google Currents

Google Currents, Flipboard tarzı bir haber okuma uygulaması. Dijital yayınları dergi formatında sunan Google Currents, Google’in arama teknolojisinden faydalanarak gündemdeki haberleri başlıklar altında sunuyor. Veri tabanında yüzlerce haber sitesini barındıran ve kategoriler altında en çok aboneden en az aboneye göre sıralamanın yapıldığı Google Currents’a yeni siteler eklemek oldukça kolay.

Takip ettiğiniz blogları ve Google Reader hesabınızı da Google Currents’a ekleyerek ilgilendiğiniz tüm konuları yakından takip edebiliyorsunuz. Google Currents’ın Android ve iOS versiyonları bulunuyor.

Pulse

Pulse, mobil uygulamaların yanında tarayıcı üzerinden de hizmet sunan haber okuma servislerinden birisi. iPhone ve iPad kullanıcılarının favori uygulamalarından birisi olan Pulse’un Android versiyonu da bulunuyor.

Google Currents gibi sitelerin kolayca eklenebildiği Pulse yatay kullanımlı arayüzü ile dikkat çekiyor.

Pulse’un iPhone, iPad ve Android versiyonları bulunuyor.

Feedly

Feedly, Google Reader altyapısını kullanan bir uygulama. Tasarımı ile Flipboard’u andıran Feedly’de tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi haberleri çevreniz ile paylaşabiliyorsunuz. Feedly’yi diğer uygulamalardan ayıran net bir özellik olmamak ile birlikte Flipboard, Google Currents veya Pulse’tan sıkılanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Feedly’nin iOS ve Android uygulamaları bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleDeepMindFacebookGoogleSosyal MedyaTwitteriOSiPhoneweb
Görüş Bildir