Hayat Asıl Şimdi Başlıyor! 30’lu Yaşlarınızın En Çıtır Çağlarınızdan Bile Daha İyi Olacağının 13 Tatlı Kanıtı

-

Yirmili yaşlarınızın asla bitmemesini isteyenlerdenseniz, bilmediğiniz şeyler var!

1. Seversiniz ya da sevmezsiniz, artık düzenli bir işiniz var; para kazanıyorsunuz, kendi geçiminizi sağlıyorsunuz ve kimseye bu konuda hesap vermek zorunda değilsiniz.

2. Akşamdan kalmalar, hafta sonları sürekli dışarı çıkmayı zorunluluk hissetmeler bitti; alkol aldığınız günlerin ertesinde yaşadığınız sonsuz döngüye artık kapılmıyorsunuz.

Not: Alkol ve sigara sağlığa zararlıdır.

3. Herkes için geçerli olmasa bile düzenli ilişkinin ne demek olduğunu biliyorsunuz; günübirlik kaçamaklara kapılmıyorsunuz ve kendinizi kötü hissettirecek insanlarla takılmıyorsunuz.

4. İnsan sarrafı olacağınızı söyleyemesek de artık daha deneyimlisiniz; yanlış insanlardan uzak duruyorsunuz, kendinize kıymet verdiğiniz için yeni insanları hayatınıza alırken iki kere düşünüyorsunuz.

5. Gerçek dostlarınızın kimler olduğunu artık biliyorsunuz ve davranışlarınızı da buna göre şekillendiriyorsunuz; onlarca arkadaş yerine en iyi iki dostla kalmanın önemini anlıyorsunuz.

6. Ayrılıkları, yer değiştirmeleri ya da çekip gitmeleri artık daha metanetli karşılıyorsunuz; özel hayatınızdan insan çıkarırken sorun yaşamak yerine biraz daha ferahlıyorsunuz.

7. Hor kullandığınız yılların aksine artık vücudunuzun kıymetini biliyorsunuz; bu hayata bir kere geldiğinizi fark ettiğiniz için kendinize daha fazla özen gösteriyorsunuz.

8. Kendinizi sürekli sosyalleşmek zorunda hissetmiyorsunuz; yalnızlığın ne kadar değerli bir şey olduğunu fark ediyorsunuz ve kendinizle kalmanın keyfini çıkarıyorsunuz.

9. Dış görünüşüzde oradan oraya savrulduğunuz ya da modaya uymaya çalıştığınız günler geride kaldı; artık bir stiliniz var ve alışveriş daha keyifli...

10. Kendinizle kavganız bitti; özgüveniniz yerinde, ayaklarınızı yere sağlam basıyorsunuz ve hatalara rağmen doğru yola girmeyi başarabiliyorsunuz.

11. Etraftakilerin ne söylediğini umursamıyorsunuz; insanların sizinle ilgili ne düşündüğünü önemsemiyorsunuz, kendiniz için yaşıyorsunuz ve sizi yargılayanları hayatınızdan çıkararak huzurla doluyorsunuz.

12. Akraba ziyaretlerinde sessiz sakin oturmak yerine cevap vermenin, sohbet etmenin ve hatta "Yooo evlilik düşünmüyorum" demenin tadını çıkarıyorsunuz; bunu artık saygısızlık olarak görmüyorsunuz.

13. İlk deneyimlerinizi 20'li yaşlarda yaşadığınız için artık sorumluluklarınızın farkındasınız; ne istediğinizi, nereye ulaşmayı hedeflediğinizi ve nereye gideceğinizi biliyorsunuz.

30'lu yaşlar çok güzel arkadaşlar, hiç korkmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ipek-ozcan5

Evde kalmışlık sendromu

kenben

30lar guzelmis ya.. Girince alisiyomussun en azindan :) Nerdeyse 30 olanlarin tesellisi :)

hackersafe

35 yaşındayım ve en çok da bunun azalmasına seviniyorum ,ne boş ne saçmaydı ya🤬 ---2. Akşamdan kalmalar, hafta sonları sürekli dışarı çıkmayı zorunluluk hissetmeler bitti; alkol aldığınız günlerin ertesinde yaşadığınız sonsuz döngüye artık kapılmıyorsunuz.

olta-balikcisi

30 demek evlilik demek ev kirası demek fatura demek ay sonunu zor getirmek demek eşinin sorumluluğu demek çocuğun sorumluluğu demek bir çok şeyden fedakarlık demek işsiz kalırım kaygısı demek hasta olmaktan bile korkmak demek. 30 dan sonrası çok sıkıntılı be hocam.

hackersafe

boşuna bekar gezmiyoruz be bro 🍻✔

olta-balikcisi

Sus sus özendirme şimdi :)

hackersafe

😂😂😂😂 🍻👊😎

burak-can1903

Bekar Olcaksın Birde BMW Olacak Tamam.

selaminko

hiç birşeyin iyi olduğu yok be ya. üzerindeki sorumluluk öyle bir artıyor ki kendi kazandığın paraya hesabı kendin sorduğundan başkasına gerek kalmıyor zaten. hayat enerjin iyice düştüğü için ve maddi konularda daha hassas olduğun için dışarıya eskisi kadar çıkamıyorsun. zaten evlenip barklanmış oluyorsun ya da ciddi bir ilişkin oluyor ona enerjin zor yetiyor sadece yalnız kalmak veya erkeklerle geyik yapmak istiyorsun. o kadar çok kazık yemiş oluyorsun ki o nedenle herkesle hemen samimi olmuyorsun. özel hayatından insan çıkarmak istiyorsun zaten gidince koymuyor o yüzden. vücut yaşlandım lan ben artık dediğinden mecburen vücudun kıymetini anlıyorsun.

selaminko

sosyalleşmek değil yalnız kalmak istiyorsun zaten bir yerden sonra sosyalleşmek istesen de paran pulun enerjin yetmiyor. evet artık bir stilin var hatun ne derse onu giyiyorsun stili dert etmiyorsun. ne olursa olsun amaan diyorsun. özgüvenin yerinde falan değil kendini kandırıyorsun. başkalarının söylediğini sallamıyorsun çünkü başkalarını istemiyorsun zaten. evlenmiş olduğun için ne zaman evleneceksin sorusuna muhattap olmuyorsun. ayıp olmasın diye yalandan sohbet ediyorsun. hayat seni savuruyor zaten oradan oraya. o yüzden eskiden olduğu gibi hırslı değilsin hepi topu 2 metrekarelik alana gömüleceğinin farkındasın artık.

Görüş Bildir