Hayalinizdeki Doğal Saçlara Kavuşmak Artık Hayal Değil! Çözümü: Saç Ekimi

8PAYLAŞIM

Saçlarınız gençlik yıllarınızdaki gibi sık ve gür değil mi? Gençlik yıllarındaki saçlarınıza kavuşmak artık hayal olmaktan çıkıyor. Peki kaybedilen saçlara yeniden nasıl kavuşacağız? Bu sorunun cevabı ise oldukça basit; Saç Ekimi.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

İnsanlık var olduğundan bu yana bütün kültürlerde saç bakımı ve güzelliği hem kadınlarda hem de erkeklerde çekicilik sembollerinden biri olarak görülmüştür.

Mitolojik tanrılardan krallara, filozoflardan kahramanlara, saraylardan savaşçılara kadar erkeklerde cesaret algısını besleyen ve karizmatik bir görüntü sağlayan saçlar, kadınlarda da dişilik, güzellik, yönetim gibi sıfatları içinde barındırır. Birçok toplumda saçların gür, sağlıklı ve çok olması zenginlik, şıklık, özgürlükle bağdaştırılır.

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için saçların güzel, sağlıklı ve bakımlı olması oldukça önemlidir Saçlarında çeşitli nedenlerden dolayı azalma yaşayan ya da saçlarını kaybetmiş kişilere Saç Ekimi Prosedürüyle sağlıklı, gür ve bakımlı saçlarını yeniden kazandırıyoruz.

Saç Ekimi Prosedürü Nasıl Uygulanır?

Saçlarımız yıllara bağlı olarak dökülüp azalabilmektedir. Saçlardaki azalmanın nedenleri sağlıksız ve yetersiz beslenme, kalıtımsal sebepler, çevresel koşullar, hormonların düzensiz çalışması, şehir hayatında stresli ve tempolu çalışma koşullarından kaynaklanır. Saç ekimi tam da bu noktada kişilerin yardımına koşuyor.

Cerrahi bir girişim olan Saç Ekimi Prosedürü ile saç kökleri geri kazanılıyor.

Saç ekimi genel olarak FUE tekniği kullanılarak gerçekleştiriliyor. Foliküler Unite Ektraksiyonu işleminde saç ekimi yapılacak kişiye lokal anestezi uygulanıyor. FUE tekniğinde donör bölge olarak ense bölümünü seçiyoruz. Greft adını verdiğimiz ekim yapılacak saç kökleri silindirik uca sahip mikro motorlu sistemle tek tek toplanıyor. Bu aşamada öncelikle saçsız alanın büyüklüğüne ve saç toplanacak alandaki greftlerin yoğunluğuna bakıyoruz. Tek tek özenle ve belirli bir açıyla hassas biçimde topladığımız greftleri, saçsız olan alanda daha önceden açılan minik kanallara yerleştirerek ekim işlemini gerçekleştiriyoruz. Tek seansta çok daha fazla greft alınmasını sağlayan FUE tekniğinde saçın yoğunluğuyla ilişkili olarak tek seansta 3000 ile 5000 greft topluyoruz. Geniş alana ekim yapılabilmesinden dolayı oldukça avantajlı olan bu teknikte donör bölgesinde minimum travmatize oluşuyor.

Saç ekim işlemi saç köklerinin toplanması, ekim işlemi için kanalların açılması ve greftlerin tek tek yerleştirilme işlemi 6 ile 8 saat arasında sürüyor. Genellikle merkezimizde tek seans ile saç ekim işlemini tamamlıyoruz.

Erkek ve kadın hastaların yanı sıra erken yaşta yanık, yara gibi durumlara maruz kalmış bölgelere de rahatlıkla uygulayabiliyoruz. FUE yönteminde bir yaş sınırı yok ancak kalp ve damar hastalıkları gibi kronik rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarından saç ekim işlemi için izin almalarını tavsiye ediyorum.

FUE yönteminde verici alanda iz oluşmaz

FUE tekniğinde bistürü kullanılmadığı için dikişe de gerek kalmıyor. Bu bakımdan yapılan bu teknikte herhangi bir iz oluşmuyor. Kadınlara ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilen bu yöntemin en büyük avantajlarından biri de kalıcılığıdır. Ekim yapılan alandaki saç köklerinde kalıtımsal olarak dökülme özelliği bulunmuyor. Bu bakımdan saç ekim işlemiyle saçlarda herhangi bir dökülme olmaz, kalıcıdır ve uzamaya devam edici özelliktedir.

FUE tekniğini gerçekleştirilme sırasında kullanılan açının son derece önemli olduğunu belirten Op.Dr. Leyla Arvas, greftlere zarar vermeden yapılan işlemlerde ekim yapılan köklerin çok daha kalıcı olduğunun altını çiziyor. Saç ekimi yapılan saçlar uzun yıllar kalıcılığını devam ettiriyor.

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Ekim yapılacak olan alanın FUE ile açılması saçlarda sık ve doğal bir görünüm sağlamakla beraber, iyileşme sürecine de katkıda bulunur.

Saç ekiminden hemen sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ekim yapılan alanın korunmasıdır. İşlemden sonra saçlar yıkanmıyor, ekim yapılan bölgeye dokunulmuyor ve güneş yağmur gibi hava koşullarından korunması gerekiyor. Kesinlikle aşındırıcı hareketlere maruz kalmaması gereken bu işlemde 3 gün dokunmama kuralı vardır. Saç ekimi işleminden sonra ilk yıkama işlemini merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Bu ilk yıkama oldukça hassas biçimde ve polikliniğimizdeki uzman kişiler tarafından yapılıyor. Üçüncü günde ense bölgesinden alınan saç köklerinin oluşturduğu boşluklar yavaş yavaş kapanmaya başlar. Ekim yapılan alanda ise minik kabuklanmalar oluşur. Kabuklanma ve kaşıntı iyileşme sürecine girildiğinin belirtisidir. Prosedürün uygulanmasından sonraki ilk haftada alın bölgesinde şişlik görülebiliyor. Aynı zamanda ense bölümünde kızarıklık oluşabiliyor. Saç ekim işleminden sonraki onuncu günde ekim yapılan alandaki kabuklu görünüm tamamen geçiyor.

FUE tekniğiyle saç ekim işleminde herhangi bir kesi işlemi olmadığı için iyileşme süresi de hızla gerçekleşiyor.  Bir sene içerisinde ekim yapılan bölgede naturel bir görünüm oluşuyor. Quartz Clinique’ de Op. Dr. Leyla Arvas’ın ekibinin gerçekleştirdiği Saç Ekim Prosedürü ile hayal ettiğiniz sağlıklı ve gür saçlarınızı yeniden kazanıyorsunuz.

Saç Ekim İşlemi için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Hemen +90 212 241 46 24 nolu telefon numarasını arayıp Op. Dr. Leyla Arvas için randevu oluşturabilir, İstanbul, Nişantaşı‘ndaki Quartz Poliklinikte misafirimiz olabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurunta

Saç ektirme diye birşey yok, tamamen para tuzağı bu. Saç dökülmesinin nedeni kafanın tepesindeki saçlı derinin hareketsizlikten dolayı zamanla sertleşerek ölgünleşmesi ve bu bölgedeki kılcal damarların azalarak bölgenin kanla yeterince beslenememesidir. Derinin bu şekilde sağlıksız hale geldiği bölgelerde testesteronun DHT adı verilen bir hormona dönüşmesi ve bu hormonun derinin ölmesini engellemek için saç foliküllerini yok etmesi nedeniyle erkekte zamanla tamamen kellik ortaya çıkar. Kadında da bu durum vardır ama testesteron az olduğu için saçların çok seyrelmesi ve sağlıksızlaşması şeklinde görülür. Bu saç ekimi teranesinde sizin ensenizdeki sağlıklı deriden alınan sağlıklı foliküller, tepenizdeki verimsiz topraklara ekiliyor ve bunların normal saç gibi olacağı iddia ediliyor. Tabi bölge artık saç besleyecek bir durumda olmadığı için bir iki sene içinde bu ekilen saçlar da incelip dökülmeye başlıyorlar ve bu sefer kafanızdaki yara izleriyle kel kalıyorsunuz.

kurunta

Nereden biliyorum bunları? Çünkü her erkek gibi ben de bu yoldan geçtim ama mesleki alışkanlıktan olsa gerek, dibine kadar araştırıp bu dökülmelerin temelinde yatanın ne olduğunu öğrendim. Bunun üzerine saç ektirme gibi şeylerle uğraşmaktansa tamamen doğal yöntemlerle kafa derimi sağlıklı hale getirerek kelliğin önüne geçtim. Ergenlikteki gibi olmadı tabi ama en azından kel değilim. Yaşıma göre gayet sağlıklı saçlarım var şu anda. Araştırmadan böyle şeylere girmeyin. Saçınız dökülüyorsa bir doktora gidin öncelikle ve nedenini öğrenin. Eğer hormonal dökülme varsa saç ektirmeye kadar bir sürü farklı, ucuz ve doğal yöntem mevcut.

makamela

yukarda before-after fotoları arasındaki tek fark adamın saçlarının uzaması.

panik-anne

PARA PARA,PARASI NEYMİŞ,KAÇ PARA BU?

yulier

23 yaşındayım ve yanlarda güpgür saç olduğu halde üstler aşırı seyrek saç ektirsem mi emin değilim ya üstler de gür olsun istiyorum :(

Görüş Bildir