Atatürk Havalimanı'nda Olay

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Havalimanında Eylemcilere Müdahale

"THY Greviyle Dayanışma Komitesi" adlı grup, Atatürk Havalimanı metrosunda toplandı.

Yaklaşık 150 kişilik grup, THY'deki greve destek vermek için THY Genel Müdürlüğü'ne yürümek istedi. Ancak polis grubun yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine arbede çıktı. Eylemcilere polis biber gazı ve kalkanlarla müdahale etti.

Hüseyin ASLIYÜCE - İSTANBUL (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Atatürk Havalimanı'nda Olay

THY Greviyle Dayanışma Komitesi adlı grup, Atatürk Havalimanı metrosunda toplandı. Yaklaşık 150 kişilik grup, THY'deki greve destek vermek için THY Genel Müdürlüğü'ne yürümek istedi. Ancak polis grubun yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine arbede çıktı. Eylemcilere polis göz yaşartıcı sprey ve kalkanlarla müdahale etti.

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi ile 24. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşamayarak greve giden Hava-İş Sendikası üyelerine destek olmak amacıyla, THY Genel Müdürlüğü önündeki grev alanına yürümek isteyen gruba polis müdahalede bulundu.

Emniyet güçleri, Atatürk Havalimanı metro istasyonu çıkışında toplanan "THY Greviyle Dayanışma Komitesi" üyelerine, metro istasyonu dışına çıkmaları için uyarılarda bulundu. Aralarında Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Dev-Lis ve Hava-İş Sendikası üyelerinin bulunduğu grup, dışarı çıkmamakta ısrar etti. Bunun üzerine emniyet güçleri, kalkanlarıyla grubun dışarı çıkmasını sağladı. Polisin bu sırada göz yaşartıcı sprey kullandığı, gruptakilerden bazılarının ise polise, çöp kovalarını ve metro istasyonunda bulunan bazı maddeleri attıkları görüldü.

Gruptakilerin uyarıları sonucu dışarı çıkan protestocular, Atatürk Havalimanı otoparkı girişinde tekrar toplanmaya başladı. “Her yer Hava-İş, her yer direniş” , “THY işçileri yalnız değildir” sloganları atan göstericiler, yürüyüşe geçmek için Atatürk Havalimanı açık otoparkı girişinde toplanmaya devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıİstanbulPolisTürk Hava Yollarıolay
Görüş Bildir