Görüş Bildir

Hava Sıcaklığı Ülke Genelinde Tekrar Artış Gösteriyor

Anasayfa > Gündem

Hava sıcaklığının bugün batı bölgelerden başlayarak ülke genelinde tekrar artması bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre yurdumuzun iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Sivas ve Kayseri çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli yağışlara dikkat... 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güneydoğudan hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı ve Orta Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya, Elazığ ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde Hava

Bölgelerimizde Hava

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 15

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 13

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 15

SAKARYA Parçalı ve az bulutlu 14

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 12

İZMİR Az bulutlu 18

MANİSA Az bulutlu 17

MUĞLA Az bulutlu 17

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı ve orta kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 20

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 20

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, gök gürültülü sağanak yağışlı 17

KAHRAMANMARAŞ Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 16

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ve Kayseri ile sabah ilk saatlerde olmak üzere Niğde çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 11

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 11

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 11

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 11

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 10

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 13

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 11

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 11

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle kıyılarda sağanak yağmur, gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu 8

ARTVİN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu. 8

SAMSUN Parçalı, çok bulutlu, sabah ilk saatlerde sağanak yağmurlu 11

TRABZON Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu 9

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Iğdır ve Van dışında, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 12

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

KARS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

TUNCELİ Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 9

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 14

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

SİİRT  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 14

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 16

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Güney Ege'nin güneyinde sabah fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, öğleden sonra güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) akşam batısı 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), güneyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) güneyi sabah 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Güney Ege 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, fırtınada zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/s), akşam 5 ila 7 (40-60 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), batısı kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/s) akşam 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde; Dalga: 4,0 ila 5,0m Doğu Akdeniz'in doğusu 1,5 ila 2,5m Görüş: Zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmur, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Türkiye Genelinde Önümüzdeki 4 Gün Hava

Türkiye Genelinde Önümüzdeki 4 Gün Hava
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?