Görüş Bildir

Hava Sıcaklığı Mevsim Normalleri Üzerinde, Kuvvetli Yağış ve Rüzgara Dikkat!'

Anasayfa > Gündem

Hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Çorum çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale ve Antalya çevrelerinde yerel olarak 'kuvvetli' olması bekleniyor. 

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Güney yönlerden beklenen kuvvetli rüzgara dikkat. Soba ve Doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı tedbirli olunmalı... 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, baca gazı ve soba zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, kuzey kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18

EDİRNE Çok bulutlu, zamanla yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 13

İSTANBUL  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

KIRKLARELİ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

EGE

Çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 14

AYDIN Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 19

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

MANİSA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Adana ve Osmaniye çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

ANTALYA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 17

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısının aralıklı yağmıur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın bölgenin batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

ÇANKIRI Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 14

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu 10

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 15

DÜZCE Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 17

SİNOP Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 14

ZONGULDAK Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 15

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu 16

BAYBURT Parçalı bulutlu 0

SAMSUN Parçalı çok bulutlu 17

TRABZON Parçalı bulutlu 17

DOĞU ANADOLU

Kuzey ve batısı parçalı, yer yer çok bulutlu,diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve az bulutlu 9

ERZURUM  Parçalı ve az bulutlu -1

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 9

VAN Parçalı ve az bulutlu 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yerın sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı az bulutlu 14

DİYARBAKIR Parçalı az bulutlu 13

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 12

SİİRT  Parçalı az bulutlu 12

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, orta ve batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4( 10-30km/s), Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4( 10-30km/s), yer yer güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0m, doğusu 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta

MARMARA Hava Durumu: Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) yer yer 4 ila 6 ( 30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m Görüş: Orta,

EGE Hava Durumu:Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7( 40-60km/s), Güney Ege'de güneydoğudan 4 ila 6 ( 30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi 3,0m Görüş: orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4( 10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?