Hatay'da AKP'ye Suriye Tepkisi: 8 Kişi Gözaltı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hatay'da Gerginlik: 8 Gözaltı!

Hatay'da Gerginlik: 8 Gözaltı!

ANTAKYA'da izinsiz eylemle Suriye'deki olayları protesto etmek isteyen Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyeleri polislere taş ve cam şişelerle saldırdı.

Polisler, biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verince, gerilim dolu anlar yaşandı. Olayda 8 kişi gözaltına alındı.

Saat 15.00'da Uğur Mumcu Alanı'nda toplanan Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyesi yaklaşık 200 kişi, Hükümet ve ABD aleyhine sloganlar attı. Armutlu Mahallesi'nden Ulus Alanı'na kadar yaklaşık 500 metrelik güzergahta yürümek isteyen eylemcileri, bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekileri durdurup, dağılmaları yönünde uyardı. Polislerin uyarılarına aldırmayan grup içinden bazı kişiler, taş ve cam şişe atarak karşılık verdi. Bununüzerine polisler, göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

Olay yerine yakın yerde duran Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve Akrep adı verilen zırhlı araçlar grubu dağıttı. Eylemciler ara sokaklara kaçarken, polislere taş ve cam şişe atmayı sürdürdü. Göstericilerin peşine düşen polisler, 8 kişiyi gözaltına aldı.

Eylemciler, ara sokaklarda dağıldı. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemlerini sürdürdü.

Mehmet EZER / HATAY, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Hatay'da AKP'ye Suriye tepkisi: 8 kişi gözaltına alındı

Hatay'da AKP'ye Suriye tepkisi: 8 kişi gözaltına alındı

Eylem yapan grup içinde bulunan bazı kişiler polise taş ve cam şişe atarak karşılık verdi

Antakya’da Suriye’deki olayları protesto etmek isteyen Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyeleri polis arasında çatışma çıktı. Polisler, eylemcilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Olayda 8 kişi gözaltına alındı.

Saat 15.00’da Uğur Mumcu Alanı’nda toplanan Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyesi yaklaşık 200 kişi, Hükümet ve ABD aleyhine sloganlar attı. Armutlu Mahallesi’nden Ulus Alanı’na kadar yaklaşık 500 metrelik güzergahta yürümek isteyen eylemcileri, bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri durdurup, dağılmaları yönünde uyardı. Polislerin uyarılarına aldırmayan grup içinden bazı kişiler, taş ve cam şişe atarak karşılık verdi. Bunun üzerine polisler, göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

Olay yerine yakın yerde duran Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve Akrep adı verilen zırhlı araçlar grubu dağıttı. Eylemciler ara sokaklara kaçarken, polislere taş ve cam şişe atmayı sürdürdü. Göstericilerin peşine düşen polisler, 8 kişiyi gözaltına aldı. Eylemciler, ara sokaklarda dağıldı. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemlerini sürdürdü.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Hatay'da yine biber gazı

Hatay'da Suriye'de yaşanları protesto etmek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

Uğur Mumcu Alanı'nda toplanan Antiemperyalist Devrimci Gençlik Platformu üyesi bir grup, Suriye'deki olayları protesto etmek için ellerinde taşıdıkları pankartlarla slogan atarak, yürümek istedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBiber GazıHatayPolisSuriyeolay
Görüş Bildir