Haşim Kılıç Muş'ta Konferans Verdi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Haşim Kılıç Muş'ta Konferans Verdi

Haşim Kılıç Muş'ta Konferans Verdi

ALPARSLAN Üniversitesi’nin davetlisi olarak Muş’a gelen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, konferans verdi. Müslüman ülkelerde meydana gelen vahşet olaylarına değinen Başkan Kılıç, "Eğer bu Müslümanlıksa, ben Müslüman değilim" dedi.

Bugün öğlen saatlerinde THY’nin tarifeli uçağı ile Muş’a gelen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, havalimanında Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Ak Parti’li Necmettin Dede, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz tarafından karşılandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç havalimanına 19 kilometre uzaklıktaki Güzeltepe köyündeki Alparsan Üniversitesine gitti. Üniversitenin 2013-2014 adademik yılı açılışına katılan Başkan Kılıç, Prof. Dr. Sebahattin Zaim Konferans salonunda, ’İnsan Onuru ve Anayasa’ konulu konferans verdi.

Konferansında özellikle müslüman ülkelerde yapılan vahşete değinen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, şöyle konuştu:

"Pakistan’dan tutun, Afganistan, Hindistan gibi özellikle İslam ülkelerini şöyle bir analiz edecek olursak Irak, İran, Suriye, Mısır, Fas, Tunus ve Cezayir tam bir yangın yeri. Buradaki insan onurundan bahsetmeye mecalimiz yok. Her gün televizyonlarda görüyoruz. Bir gün birisi canlı bomba oluyor bir tarafta patlamalar yaşanıyor. Bu nasıl bir kültürdür, bu nasıl bir inançtır? ’Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı kurtarmış bütün bir insanlığı kurtarmış gibidir’ diyen bir öğretinin, bir inancın sahibi olan bu ülkelerde bu vahşeti ne diye izah edeceğiz? Eğer bu Müslümanlıksa ben Müslüman değilim. Böyle bir şey olamaz. Bir kilisenin içine girip orayı patlatıp, 80-100 insanın ölümüne sebep olmak dinin neresinde buna izin var. Kafası kesilen, koparılan, iç organları ellerinde gezdirilen böyle bir vahşeti, böyle bir insanlık dışı hareketi İslamla, Müslümanlıkla nasıl izah edebilirsiniz? Burada bir yanlışlık var. Herkesi bu yanlışlığa biraz eğilmeleri için dikkatini çekiyorum. Bu inancın insanlarının böyle bir şeyi yapmasına asla ihtimal vermiyorum, olamaz böyle bir şey ve bu hak ihlallerine baktınız zaman İslam coğrafyasında görüyorsunuz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiHindistanIrakİranMısırMuşSuriyeTunusTürk Hava Yolları
Görüş Bildir