Hapishanede Kadın Katillerinin ve Tecavüzcülerinin Başına Gelenleri Anlatan Bu Yazıyı Okumalısınız

 > 
102bPAYLAŞIM

Zarri nickli Ekşisözlük yazarının kaleme aldığı bu yazı adaletin eninde sonunda nasıl tecelli ettiğini gösterir nitelikte. Münevver'in katili Cem Garipoğlu'nun neden kendini astığını da bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınız. Yazının kritik bölümünü aşağıda paylaşıyoruz...

Özgecan, kahreden bir cinayete kurban gitmiş genç kızımız. çağ üniversitesinde psikoloji bölümü öğrencisi. vahşi bir biçimde katledildiği ilçe'de, yani tarsus'ta büyüdüm. bunlar yeni yetme bebeler, ben ağa babalarını tanırım. bu bölgenin insanı ikiye ayrılıyor: ülkücüler ile diğerleri. diğerleri millettir, ülkücüler ise çete. çete üyesi olmadan arkadaş bile edinemezsin bu ilçede. çete dediğim şeyin resmiyeti yok. ya ideolojik ya da mahalleden bağ kurmuş olmak gerek. 

fatih gökçe adlı şahıs fotoğraflarında bozkurt işareti yaparak poz kesmiş. yani ülkücü. suphi altındöken de kuyumculuk ile uğraşan bir aileye mensup. onlar da ülkücü. burada kimseyi zan altında bırakmak gibi bir niyetim yok ama çocuğunu yetiştirmeyi bilmiyorsan sen de batacaksın yerin dibine. bu işler böyle. 

2008 yılında alındı bunların ağabeyleri. davanın konusu çetecilik. ağabeyleri dediğim kaplama müebbet yedi. cezayı veren merci: adana ağır ceza (öym). dava hala sürüyor, yargıtayda. bu süreçte ne oldu? önce tarsus c tipi kapalı cezaevinde yattılar. sonra kürkçüler, osmaniye, nevşehir, erzurum... 

şimdi onlardan bu soyu kuruyasıcalara geçiyorum. bunlar da tarsus c tipi'ne alınacaklar. dava adana ağır ceza mahkemesine gönderilecek. dava "canavarca hisle cinayet işlemek" ile açılacak. kısa bir süre sonra adana kürkçüler cezaevine nakledilecekler. böylelerini, uyuşturucuyu, çeteyi oraya gönderirler; yani cehenneme. dedim ya, bunlar yeni yetme bebeler. mapus damını ağalık yapabilecekleri bir yer sanıyorlar. bu yüzden belde silahla geziyor, öldürmekte beis görmüyorlar. işte bunların ağababaları, yani en "erkek"leri o cezaevinde, aile görüşlerinde hüngür hüngür ağlıyordu. öyle bir şiddet, öyle bir dehşet var ki orada, tutuklular nakil olmak için bin takla atıyor da nakletmiyorlar. etseler de ya nevşehir ya erzurum. yani sürgün yerleri. o da ruhunu öldürüp seni bitkiye çevirdikten sonra.

merhumenin akrabaları, tanıdıkları okuyorsa ilk basamak için müsterih olsunlar. öyle koğuşa bavulu bırakıp yataklarına geçmiyorlar. gördüm, biliyorum. önce karşılama salonuna alınacaklar. kapalı, kulaktan ırak bir mekan. 10-15 görevli ölmeyecekleri şekilde dövecek bunları önce. sonra sürüyerek avluya alacaklar. soyunun diyecekler. çömeltip, domaltıp onurlarını sikecekler önce. sonra vücut taraması yapacaklar. yani makatına bile bakacaklar. işlem bitince koğuşlarına alacaklar. önce izole bir koğuşa alınırlar, sonra normale. normal deyince burada yatanlar, etkili olanlar çoluk çocuk değil. tecavüzcü, çocuk ve kadın katili (namus davası addettikleri kavram dışında) ancak hanımlık yapar.

ilk altı ay yerde yatacaklar. altlarında sadece bir battaniye olacak. kaidedir bu. içerisi nemli, soğuk ciğeri delip geçiyor. hızla kilo kaybediyorsun, gözlerinin altı yeşile çalıyor. her gece maltayı siliyorsun kısa saplı paspas ile. durur ya da kalkarsan dayak yiyorsun. hani ışıklar kapanınca gözlerini kapıyorsun ya karanlığa, bu gün de ölmedim anne diyorsun hani. o an malta'dan çığlıkları gelen adamlar böyleleri işte. sabahlara kadar canı sıkılan her memur dövüyor bunları. duymuyor kimse, bilmiyor. kimse anlatamıyor. morluklar vücut içinde. görüşlerde gardiyanlar cirit atıyor. tek bir şey söyle, öldürürler seni. basit, intihar etti derler. çok oldu hani, ondan söylüyorum.

bıçaklamışlar önce. sonra ormanlık alanda yakmışlar. vücudunun bir kısmı yanmış, tanınmaz hale gelmiş. acımadan bıçaklamış kahpeler. o bıçağı gardaş, validenin amına sokacaklar. şöyle karşısına dikip ananın amından bahsederken tükürük saçan ağzıyla gardiyan, öldürseler keşke beni diyeceksin. bir hamle ölmek için saldırırsın. öldürmezler seni. beklete beklete döverler. ruhunu sikerler. günebakan çiçeği oluverirsin iki ay içinde. sonra koğuşunda kalkmış bütün yarakları indirmek olur işin.

özgecan kızımızın mekanı cennet olsun. katilleri "burada allah yok" yazılı kapıdan içeri girerken bin defa kapanacaklar özgecan'ın ayaklarına. af dileyecekler. ama geri akmayacak zaman. hatta hiç akmayacak.

katillerinden biri olan suphi altındöken yakalanmamış daha. ama yakalanır, kimse korumaz senin gibi kahpeyi. elleriyle teslim edecekler seni. üstelik olay henüz aydınlanmadı. olur ya, burayı okursun koğuş orospusu. iyi oku bak bu satırları: bileklerini kes oğlum, söyleyeyim sana. vallahi orada fırsat bulursan barsaklarınla boğarsın kendini. müebbet alacaksın, benden iyi biliyorsun. sizi koğuş oğlanı yapacaklar, demedi deme. öldür kendini. ağabeyleri de (tanırsın sen) a..'yi de gördüm. o a.., beni öldürün diye çığlık atıyordu maltada. ağabeyleri çocuk gibi hıçkırarak ağlıyordu. ortama hakimim yani, ayıktın? mersin ceza evinde mehdi kızıl, silifke'de silvanlı mehmet.

öldürmek diyenlere, ölsünler isteyenlere. siz bu canilerin kurtuluşunu mu istiyorsunuz? tezgah kurulu, siz duymuyorsunuz çığlıkları. öldürmek, öldürtmek, idam etmek kolay, kestirme yol. kurtuluş o. belinde silah taşıyıp alemin bitirimi olmak isterken adanalı hırsızın, gaspçının, cononun, çetecinin her gece üç posta bu parlaklara kaydığını düşünürsen, şahısların ölmemesi gerektiğini sen de onaylarsın.

allah annesine babasına sabır versin. gönüllerini ferahlatsın, acılarını dindirsin. ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. ne kadar kahrolduğumu anlatamam. senaryo ne olursa olsun, olay nasıl gelişirse gelişsin cezaları hafiflemeyecek. tek kurtuluşları af olacaktır ki o zaman da iş kızın ailesindedir. ben derilerini yüzerdim, allah kimseye vermesin böyle bir mükellefiyet, böyle bir acı.

dileğim, sonunuz çevrenizdeki kahpelere örnek olur.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/49152717
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irem-yunak

arkadaşlar altta bir yorum var gizli kullanıcı adı altında özgecan ile ilgili her paylaşımın altında var allahın belası ben Suphi altındöken deyip duruyor açıklayın şunu bana

observer

"ben derilerini yüzerdim" gerçekten mi? öyleyse bu yazıyı okuyup rahatlayanlarn psikolojisi o hapishaneye girenlerin psikolojisnden çok farklı değil. özgecan için hissettiklerim ifade edilecek gibi değil günlerdr sokağa çıktığımda etrafa bakışım değişti ama bunu yapanları karşıma getirip istediğini yap deseler derilerini falan yüzemezdim. Yapabilen biri de insan değildir bence; aynı o suphiler ve o gardiyanlar gibi. Eğer, ne kadar suçlu da olsa, başka bir insanın böylesi bi işkence çekmesini düşünürken zevk alıyorsanz onlardan ne farkınz kalıyor?Özgecanın babası bile o şerefsizlern ölümünü istemezken siz ne oluyorsunuz?O babadan daha fazla acı çektiğini söyleyebilecek yok heralde. İçime su serpileceğine daha fena oldum,ya bi de o hapishaneye suçsuz yere giden varsa? Bir insanın diğer bir insana kıyması sebep ne olursa olsun doğru değildir. O şerefsizlere burda işkence çektirerek de yardım etmiş oluyorlar çünkü inanan biri öteki tarafta burda görülmemiş acıların onları beklediğini bilir

Gizli Kullanıcı

içime su serpildi...

ufukes

Eğer yazılanlar gerçek ise yapılan ve yapılacak olanlar az bile bu yaratıklara

spoody

Yazı ve gördüklerim tamamen ters. İnanmayın arkadaşlar. Gerçekten inanmayın. Bu yazıda yazılanların gerçekte olmayacağına emin olun.....

Görüş Bildir