Görüş Bildir

Hapis Cezası Biten Adam 5 Yıl Daha Cezaevinde Kaldı: 'Kimse Bana Ne Zaman Çıkacağımı Söylemedi'

Anasayfa > Gündem

Samoa'da 2008'de cezaevine giren Sio Agafili'ye verilen iki cezanın eş zamanlı olarak çekildiği fark edilmeyince Agafili cezası bitmesine rağmen 5 yıl daha cezaevinde kaldı.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, 45 yaşındaki Sio Afagili'nin normal şartlarda 2015'in Aralık ayında tahliye edilmesi gerekiyordu. Agafili, bu sene başka bir konu için mahkemeye gittiğinde hakim hatayı fark etti.

"Parmaklıklar arkasında günleri takip etmeyi bıraktım"

"Parmaklıklar arkasında günleri takip etmeyi bıraktım"

Üç çocuk babası olan Agafili, Samoa Observer'a verdiği röportajda, 'Kimse bana hapis cezamın ne zaman biteceğini söylemedi ki' dedi.

'Parmaklıklar arkasında günleri takip etmeyi bıraktım' diyen Agafili, 'Ne zaman çıkacağım hakkında pek bir şey hatırlamıyordum. Sadece cezamı çekmem gerektiğini biliyordum' ifadelerini kullandı.

2015'in Aralık ayında serbest bırakılması gerekiyordu

2015'in Aralık ayında serbest bırakılması gerekiyordu

Agafili ilk olarak 2008'in Kasım ayında hırsızlıktan suçlu bulunmuş ve 7 yıl hapis cezasına çaptırılmıştı. Samoalı adam iki ay sonra başka bir hırsızlık davasında da suçlu bulundu ve 5 yıl hapis cezasına çaptırıldı. Samoa yasalarına göre Agafili'nin bu iki cezayı aynı anda çekmesi ve 2015'in Aralık ayında serbest bırakılması gerekiyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
94
24
20
17
12
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Vedat Kaplan

tam adamın tipini görmesem kesin Türkiyedir derdim

GörmemişinOnediosu

Aynı anda çekilir mi ceza yahu. Yine doğru yatmış bence :)

İsmail özdemir

2005 senesi öncesi T.C infaz kanunu da böyleydi 30 tane suç da işlesen hepsi bir arada gidiyordu