Hangi Ünlü Dahiyle Beynin Aynı Çalışıyor?

 > 
49bPAYLAŞIM

Dahi vaaaar dahi var. Hepsinin kafası türlü türlü çalışıyor. Peki seninki hangi dahiyle aynı çalışıyor?

1. Senin için detaylar mı yoksa büyük resim mi önemli?

Detaylar
Büyük Resim

2. Kendini hangisine daha yakın hissediyorsun?

Bilim insanı
Sanatçı
İkisine de

3. Bir sanatçı olsan hangi alanda eserler verirdin?

Dans / Müzik
Resim
Edebiyat
Sinema / Tiyatro
Mimari

4. Bir bilim insanı olsan hangi alanda çalışırdın?

Sosyal Bilimler
Fizik
Kimya
Biyoloji
Astronomi

5. Hangi devirde yaşamak isterdin?

İlkçağ
Ortaçağ
Yeniçağ
Yakınçağ
Tabii ki günümüzde
Gelecekte bir zamanlar olsun

6. Nasıl bir insansın?

İçe dönük
Dışa dönük

7. Okul yıllarında en sevdiğin ders hangisiydi?

Türkçe
Matematik
Fen Bilimleri
Tarih
Coğrafya
Felsefe
Beden Eğitimi
Müzik
Resim

8. Bu tablolardan hangisi seni cezbediyor?

9. Ofiste çalışmak mı dışarıda çalışmak mı?

Ofis
Dışarıda

10. Son olarak dünyanın en büyük problemi nedir?

Savaşlar
İklim Değişiklikleri
Kıtlık ve Açlık
Nüfus artışı
Kaynakların adaletsiz paylaşımı
Diğer

Albert Einstein!

Çılgın ve benzersizsin. Tıpkı Albert Einstein gibi! Öncü bir beyin, bir dahide olması gereken girişimcilik ve adeta piyano için beste yapar gibi de ahenkli düşünce biçimi. Düşüncelerini bir klasik müzik bestesi gibi inci inci örüp sunabiliyorsun. Kompleks bir beynin var. Sıra dışı bir algoritmayla çalışıyor. Çevrendekileri şaşırtmak için çok nedenin var. Herhangi bir sorunu süslü uzun cümlelerle de anlatabilirsin birçoklarının anlayamayacağı karmaşık denklemlerle de. Kısacası sende dünya üzerinde iz bırakacak potansiyel mevcut.

Leonardo Da Vinci!

Ayakları yere basan hayalperest, keskin zeka, ileri görüşlü ve yaratıcısın. Tıpkı Leonardo Da Vinci gibi! Zihnin sınır tanımıyor. Vizyon sahibi bir insansın. Hayal gücün sanat için de bilimsel çalışmalar için de yeni çığırlar açacak cinsten. Evdeki bir kaşıktan savaş aleti de yapabilirsin, duvara asılmalık bir süs eşyası da. İsviçre çakısı gibi beynin var :)

Stephen Hawking!

Aykırı, yaratıcı ve cesursun. Tıpkı Stephen Hawking gibi. Herkesin dile getiremediğini -bilimsel olarak kesinlik kazandıysa- dile getirecek cesaret sende mevcut. Birçoklarının ''off kafam karıştı'' dediği konular senin için adeta şiir gibi akan oyunlar. Hayalperestsin ve bu hayaller sayesinde yeni ufuklara yelken açabiliyorsun. İnatçı karakterin de yelkene rüzgar olup sana hedefine ulaşma da yardımcı oluyor.

Nikola Tesla!

Sosyal, akıllı ve çok yönlüsün. Tıpkı Nicola Tesla gibi! Hayalperest bir beyin. Beyin kıvrımların sadece bilimde değil sosyal ilişkilerde de çok farklı çalışıyor. İnsanları şaşırtan çıkışların var. İlişkilerinde kesinlikle affın yok çünkü katı rasyonel düşünen bir beyne sahipsin. 0 ve 1'lerden oluşuyor senin için hayat. Çabuk öfkelenen çabuk seven çabuk küsen bir karakter.

Johann Sebastian Bach!

Yaratıcı, mütevazı, ritmik zekaya sahipsin. Tıpkı Johann Sebastian Bach gibi. Ritimlerle düşünebilen, seslere karşı çok hassas olan ve bu seslerden doğan harmoniyi sentezleyebilen sıra dışı bir zeka. Gelenek ve moderni çok iyi sentezleyebiliyorsun. Geleneği ve değerlerini asla terk etmiyorsun. Bunun yanı sıra modernizme de kapıların açık. Aşırı uçların tam ortasındasın :)

Pablo Picasso!

Analitik, görsel, mekansal ilişkileri iyi kurabilen zekaya sahipsin. Tıpkı Pablo Picasso gibi. Acı ve nefreti bir iki geometrik şekille bile yansıtabilecek nadir zekalardan biri. Tepkilerin tıpkı Picasso gibi net ve çok keskin. Karşındakinin konumu seni hiç ilgilendirmiyor.  Doğruya doğru eğriye eğri. Dokuz köyden kovulma ihtimalin hep var. Ayrıca çok karmaşık bir konuyu anlatmak için sana makas ve dikiş iğnesi bile yetebilir :) İki küçük ev eşyasıyla uzmanların sabahlara kadar konuştuğu konuları özetleyebilirsin :))

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilara-aksoy5

vaov stephen Hawking

damlanr.s

Stephen Hawking! o kadar mutlu oldum ki

hasan-yilmaz27

Stephen Hawking! Aykırı, yaratıcı ve cesursun. Tıpkı Stephen Hawking gibi. Herkesin dile getiremediğini -bilimsel olarak kesinlik kazandıysa- dile getirecek cesaret sende mevcut. Birçoklarının ''off kafam karıştı'' dediği konular senin için adeta şiir gibi akan oyunlar. Hayalperestsin ve bu hayaller sayesinde yeni ufuklara yelken açabiliyorsun. İnatçı karakterin de yelkene rüzgar olup sana hedefine ulaşma da yardımcı oluyor.

focus-mspgil

Albert Einstein! Çılgın ve benzersizsin. Tıpkı Albert Einstein gibi! Öncü bir beyin, bir dahide olması gereken girişimcilik ve adeta piyano için beste yapar gibi de ahenkli düşünce biçimi. Düşüncelerini bir klasik müzik bestesi gibi inci inci örüp sunabiliyorsun. Kompleks bir beynin var. Sıra dışı bir algoritmayla çalışıyor. Çevrendekileri şaşırtmak için çok nedenin var. Herhangi bir sorunu süslü uzun cümlelerle de anlatabilirsin birçoklarının anlayamayacağı karmaşık denklemlerle de. Kısacası sende dünya üzerinde iz bırakacak potansiyel mevcut.

eylul-manson

leonardo da vinci

Görüş Bildir