Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Satranç Taşı Senin Kişiliğinle Eşleşiyor?

22bPAYLAŞIM

Dünyanın en hayata benzeyen oyununda sen kimsin? Liderlerin lideri Şah mısın, yoksa entelektüel ve zeki bir fil misin?

1. Öncelikle satrançta hangi rengi seçeceğini öğrenelim...

Siyah
Beyaz
Fark Etmez

2. Arkadaşınla sinemaya gitmek için karar aldınız. Sen sinemanın önünde bekliyorsun ve film başlayalı da 15 dakika olmuş, arkadaşın hala ortada yok. Bu durumda ne yaparsın?

5 dakika daha bekler filme girerim
Amaan, ben giriyorum filme
Ya zaten reklamlar vardır
Gelcem demişti, gelir yaa

3. Savaşın ortasında, arkadaşın yaralandı. Ne yaparsın?

Geride bırakırım; savaş fena, yük olur
Acısına son veririm; düşmanın eline geçmesinden iyidir
Hem savaşır, hem arkadaşımı korurum
Onu güvenli bir yere taşırım tabii ki

4. Arkadaşının evine gidiyorsun, ama kaybolduğunu fark ettin. Bu tip bir durumda genelde ne yaparsın?

Gitmeye devam ederim, bir şekilde bulurum yolumu
Arkadaşımı arayıp, adresi sorarım
Arkadaşımı arayıp, beni almasını söylerim

5. Yolda yürüyorsun ve karşına kocaman bir su birikintisi çıktı ve sen:

Ayağımı basıp sağa sola sıçratırım, oyun oynarım :)
Üstünden zıplarım
Üstünden yürür geçerim
Etrafını dolaşırım

6. Şimdi de gözüne hoş gelen bir satranç seti seçmeni istiyoruz!

7. Sıradaki soruda kararları nasıl aldığını merak ediyoruz...

8. Satrançtaki piyonun vezir olması misali, sen de en baştan başlayıp türlü zorluklardan geçerek işinin en iyisi oldun. İlk önce ne yapardın?

Mesele en iyi olmak değil, orada tutunmaktır. O yüzden büyük kararlar alırdım
Geldiğim yerleri unutmazdım
Rakiplerimi yok ederdim

9. Son soru: Hangi tip bir insan olmak isterdin?

Sıradan insan
Üst sınıf

"Piyon" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, piyon olurdun. Sen tam anlamıyla bizden birisin. Sadıksındır, kalendersindir, hafiften de garibansındır. Fazlaca hafife alındığını da söylemek gerek; seni istedikleri gibi yöneteceklerini düşünürler, çabuk gözden çıkarırlar. ANCAK içindeki o muhteşem potansiyeli görmemeleri onların körlüğüdür hiç şüphesiz! Ama o potansiyeli ilk önce senin görmen gerekiyor, bunu da söyleyelim...

"Fil" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, fil olurdun. Senin birçok özelliğin içinde elmas gibi parlayanı zehir gibi zekaya sahip olman. Stratejiksin, analitiksin ve acayip mantıklısın; ama gerektiğinde risk almayı da biliyorsun. Entelektüel bir derinliğin ve asil-soylu tavırların içinde her daim bulunur. Yine de sağının solunun belli olmadığını da söylemek gerek; kısaca oldukça sürprizli bir arkadaşımızsın sen.

"At" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, at olurdun. İlk bakışta, evet, senin için tez-canlı, savaşçı gibi şeyler söyleyebiliriz. Fakat bunu sen de çok iyi biliyorsun ki, sen aslında oldukça değişik bir kişiliksin; sağlamcı ve barışçı birisin gerçekte. Aslında adımlarını çok sağlam atıyorsun; mesela çok hızlı ve rastgele gittiğin sanılabilir, ama aslında çok yavaş ve sağlam gidiyorsundur. Pandoranın kutusu gibisin vesselam; insanların senin karşında elini kolunu nereye koyacağını bilememesi işte hep bu yüzden!..

"Kale" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, kale olurdun. Sen oldukça korumacı, oldukça anaç-babacan, oldukça yardımsever birisin. Sevdiklerine oldukça merhametli ve sevgi dolusun; ancak düşmanlarına bir o kadar gaddar, bir o kadar korku vericisin, ki aslında aileni-sevdiklerini korumak için böyle olmak zorundasın. Özgüvenin 10 üzerinden 10 ve bilge insan tipi olduğunu da eklemek gerek. Rutini seviyorsun; çok gezenin ayağına bok bulaşır lafıysa en tuttuğun laf! Kısaca herkes yolcu, sen hancı...

"Şah" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, şah olurdun. Sen tam bir lidersin; hem de sonradan eklemeli değil, doğuştan. Sende birçok şeyin bileşkesi vardır. Mesela merhametlisindir; fakat gerektiği zaman da acımasız olabiliyorsun. Senin için kim kime ne demiş, kim kime ne yapmış önemli değildir; sen işin sonucuna bakıyorsun. Çünkü lider olmak, objektif olmak, adaletli olmak bunu gerektirir. Ki YÖNETMEK de senden sorulur, ey şahım!..

"Vezir" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, vezir olurdun. Şimdi şah'lar, liderler, krallar; ülkeyi, topluluğu, krallığı kendi yönettiğini zannediyor değil mi? KOMİK! O topluluğu her zaman ama her zaman ikinci adamlar yani senin gibiler yönetir. Çünkü sen çoğundan zeki birisin; öyle ki başkalarının senden zeki olduğunu kabul edebilecek kadar zekisin. Ayrıca sen tam bir aksiyon insanısın, onlar konuşur sen yaparsın demek istemiyoruz ama durum böyleyken böyle ;) Bunun yanında sen bağımsız bir tipsin; seni boyunduruk altına almak: İMKANSIZ!..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bakir-benimle-konusma

"Vezir" çıktı! Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, vezir olurdun. Şimdi şah'lar, liderler, krallar; ülkeyi, topluluğu, krallığı kendi yönettiğini zannediyor değil mi? KOMİK! O topluluğu her zaman ama her zaman ikinci adamlar yani senin gibiler yönetir. Çünkü sen çoğundan zeki birisin; öyle ki başkalarının senden zeki olduğunu kabul edebilecek kadar zekisin. Ayrıca sen tam bir aksiyon insanısın, onlar konuşur sen yaparsın demek istemiyoruz ama durum böyleyken böyle ;) Bunun yanında sen bağımsız bir tipsin; seni boyunduruk altına almak: İMKANSIZ!.. DOĞRUYA DOĞRU

umutguzel

Fil. :)

hasan-yilmaz27

"Vezir" çıktı! Verdiğin cevaplara göre; sen bir satranç taşı olsaydın, vezir olurdun. Şimdi şah'lar, liderler, krallar; ülkeyi, topluluğu, krallığı kendi yönettiğini zannediyor değil mi? KOMİK! O topluluğu her zaman ama her zaman ikinci adamlar yani senin gibiler yönetir. Çünkü sen çoğundan zeki birisin; öyle ki başkalarının senden zeki olduğunu kabul edebilecek kadar zekisin. Ayrıca sen tam bir aksiyon insanısın, onlar konuşur sen yaparsın demek istemiyoruz ama durum böyleyken böyle ;) Bunun yanında sen bağımsız bir tipsin; seni boyunduruk altına almak: İMKANSIZ!..

halseyonfire

Kale!

uchihaitachi

Şah.

Görüş Bildir