Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Poyraz Karayel Karakterisin?

 > -

Poyraz Karayel son zamanlarda ülkemizde yayınlanan en ama en başarılı dizilerden biri. Her bir karakterinin kendine has oldukça güçlü betimlenmiş özelliklere sahip olması, her bir karakterinde kendimizden bir parça bulmamız da bunda büyük bir etken. E hal böyle olunca da bu kadar çok insan tarafından izlenen, bu kadar çok sevilen, böylesine mükemmel bir dizi için bir şeyler yapmasak olmazdı. 

Sonuç olarak, her bir karakteri ayrı mükemmel olan bu dizinin hangi karakteri seni daha iyi temsil ediyor dersin? Hemen teste buyuralım ve görelim!

1. Bir müzik aletini çok iyi çalabilecek olsan hangisini tercih ederdin?

Bağlama
Gitar
Bateri
Keman
Piyano
Klarnet

2. Bu içeceklerden hangisi tam senlik?

Bira
Kola
Rakı
Çay
Ayran
Şarap

3. Hangi cümle resmen hayatının özeti?

Biz hiç mutlu olamayacak mıyız, bize mutluluk haram mı be!
Yaşıyoruz işte bir şekilde arkadaş ya, ne özeti.
Bir sevilemedik ki şu dünyada, olmadı ki bir sevenimiz.
Bize her yer deplasman, her maç seyircisiz la.
Yakmışım bir sigara hayata, izliyorum bir köşeden tek başıma.
Akıllısı beni bulmaz ki ya!

4. Aşk uğruna neler yaparsın?

Aşk için ölmeli be, aşk o zaman aşk be!
Ya aşk dediğin nedir ki, geliiir geçer yani.
Aşk için herkesi hiçe sayabilirim.
O değil de aşk nasıl bir şey ya, az anlatsanıza...
Dünyayı değil, galaksiyi yakarım.

5. Bu müzik gruplarından/sanatçılardan hangisini daha çok seviyorsun?

Duman
Neşet Ertaş
Müslüm Gürses
Sezen Aksu
Cem Adrian
İrem Derici
Barış Manço
Can Bonomo
Model

6. Çevrende daha çok nasıl bilinirsin?

Deli dolu
Mantık sahibi
Ağırbaşlı
Yardımsever
Sadık, güvenilir
Sert, kimseye eyvallahı olmayan

7. Değişik bir soruyla devam edelim. Bu karga dostlarımızdan hangisi seni daha iyi temsil ediyor?

8. Son olarak, hangisinde baya baya iyisin?

Akıl oyunları, türlü türlü cinlikler benim işim.
Kavgada dövüşte rakibim yok.
Sevmekte iyiyim ben...
Araştırma işlerinde iyiyim, dedektif ruhluyum resmen.

Poyraz Karayel!

Sen ne muhteşem bir insanmışsın be! Hem kocaman bir kalbin var, hem de zehir gibi çalışan kafan; "mükemmel" kelimesi bile seni tanımlamaya yetmez. Yeri gelince tüm dünyayı parmağında oynatıyor, yeri gelince de sevdiğin insanların iyiliği için maymuna dönüyorsun. Senin yanındayken insanların eğlenmemesi mümkün değil, enerjinle insanların içini kıpır kıpır ettiriyorsun. Ve her ne kadar dünya yanıp yıkılsa umrunda olmazmış gibi gözükse de, içten içe aslında ne fırtınalar yaşıyorsun bir bilseler be albayım...

Bahri Umman!

İşte kimseye boyun eğmeyen, kimseye muhtaç olmayan, dimdik karakteriyle bildiklerinden şaşmayan muhteşem bir insan daha! Ailen senin için her şeyden, herkesten önemli. Onlar için yapmayacağın bir şey yok, göze alamayacağın en ama en ufak bir tehlike yok. Gerekirse canını bile verebilirsin sevdiğin insanlar için. gözünü kırpmadan üstelik. Haksızlığaysa bir gram tahammülün yok; adeta iyilerin dostu, kötülerin korkulu rüyasısın!

Ayşegül!

İşte sonunda mantıklı, akıllı bir insan! Çevrendeki herkes deli dolu, sense adeta onların anne babası gibisin. Hepsini çekip çeviriyor, en doğru kararları alıyorsun. Hemen herkes tarafından hem seviliyor, hem saygı duyuluyorsun. Hayat dolusun, insanlar seninle vakit geçirmeyi seviyor. Eğlenmesini bilen tarafının yanı sıra yeri geldiğinde ciddileşebilen, oldukça olgun bir yanın da var ve bu seni adeta kusursuz kılıyor! Zorluklara ve zorbalıklara karşı asla boyun eğmiyorsun, zayıfların yanında oluyorsun. Belli başlı doğruların var ve hiçbir şey uğruna bunlardan vazgeçmiyorsun.

Sefer!

Bir güzel insan daha var karşımızda! Senin için varsa yoksa iç güzellik. "Bir insanın önce karakteri düzgün olacak" mottosunu benimsemişsin. Maneviyat senin gözünde maddiyata tur bindirmiş adeta! Ne parada pulda, ne başka şeyde gözün var; tek istediğin iyi dostlar, iyi bir sevgili, huzur... İnsanlara güven veriyorsun, sözün adeta senet. Kimsenin işine karışmıyorsun, kimsenin arkasından konuşmuyorsun. Tahammül edemediğin tek şeyse kötülük, kötü insanları gördüğün an çileden çıkıyor ve hemen olaya müdahale ediyorsun. Tüm bu güzel özelliklerinin herkesin sana saygı duymasını sağlıyor, senden herkese lazım!

Zülfikar!

Senin ne güzel yüreğin varmış be dedem! Kimseyi kırmamaya çalışan, haksız olmadığı sürece karıncayı bile incitmeyen; ancak başkasının hakkına el uzatana da eyvallahı olmayan kral mı kral bir insansın sen. Gönül işlerinde biraz beceriksizlik var sanki ama içinde kötülük olduğundan değil bu da... Dostlarına çok bağlısın, onlar için yapmayacağın en ufak şey yok. Varlığın insanlara keyif veriyor. Hem eğlenceli, hem duygusal bir insansın. Ara sıra üstüne bir karamsarlık çökse de genelde geleceğe hep bir umutla bakıyorsun.

Sema!

Ağırbaşlılık senin en büyük özelliğin! Çevrendeki insanlar sana büyük saygı duyuyor. Eline attığın her işin altından bir şekilde kalkmayı başarabiliyorsun. Korkusuzsun, kimsenin karşısında eğilip büzülmüyorsun. Ancak tüm bu olgun yapının ardında oldukça kırılgan bir tarafın da var, özellikle iş duygusal kararlar almaya geldiğinde yanlış yöne gitmeye biraz müsaitsin. Tabii bu kötü bir insan olduğun anlamına hiç mi hiç gelmiyor, aksine tertemiz bir yüreğin var.

Meltem!

Dışarıdan bakıldığında insanlar üzerinde bıraktığın ilk etki soğuk biri olduğun yönünde oluyor; ancak bunun tek nedeni onlarla arana mesafe koyman. İnsanları iyice tanımadan yanına yaklaştırmıyorsun. Bu durum da senin az ama öz dostluklara ve ilişkilere sahip olmanı sağlıyor. Duygularını net şekilde ifade etmekten kaçınıyorsun, ancak bu içinde dolu dolu yaşamadığın anlamına gelmiyor. Özetle özünde mükemmel bir insansın, tek yapman gereken insanların sana karşı attığı adımlara biraz daha fazla karşılık vermek...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gam6

poyraz karayel çıktı anasını satim :D

gam6

poyraz karayel (Y)

ceren-akoglu

poyraz karayel hariç herkes poyraz karayal çıkmış

damlanr.s

bitti poyraz karayel ya böyle bir dizi bitirlir mi aq o kadar saçma dizi varken

gam6

arka sokakların bitmesi gerekir öncelikle :D

acar-oral

hepsi manyak bunların ya

Görüş Bildir